12 marca 2017

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

KONCERT PIEŚNI PASYJNYCH „GORZKIE ŻALE” dzisiaj o godz. 17.30. Usłyszymy pieśni wielkopostne
w autorskich – jazzowych – aranżacjach Pawła Płoskonia.

Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski – czyli na tzw. DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W poniedziałek, 13 marca, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9:00 modlitwa różańcowa – i okazja do spowiedzi w bazylice; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W czwartek przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.

Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

W ramach jałmużny wielkopostnej prosimy o dary żywności dla parafialnego „Banku Żywności” jako pomoc biednym. Dary można składać na furcie klasztornej lub w kawiarence w godzinach otwarcia.

Caritasowe ŚWIECE – PASCHALIKI, są do nabycia na Furcie oraz w Kiosku i w Biurze Radia Maryja.

W piątek i w sobotę przed Niedzielą Palmową odbędzie się w bazylice XI Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska. W związku z wydatkami koniecznymi na zorganizowanie tego spektaklu m.in. nagłośnienie, oświetlenie, scenografia i kostiumy, chcemy poprosić wiernych o wsparcie tej inicjatywy. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ JEDNORAZOWA ZBIÓRKA PRZED BAZYLIKĄ NA TEN CEL.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Ruchy: FOKOLARI, DOMOWY KOŚCIÓŁ i RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH organizują 25 marca, w Dniu Świętości życia, Drogę Krzyżową na Kalwarii w Panewnikach o godz. 15.00 w intencji: o ratowanie życia rodzin syryjskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny.

W związku z przekształceniem Gimnazjum nr 23 w Szkołę Podstawową nr 64, Dyrekcja oraz grono pedagogiczne informuje o zapisach dzieci do szkoły podstawowej w nowym roku szkolnym 2017/2018. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz podczas Dnia Otwartego szkoły – w dniu 30 marca.

Bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny jest dostępny z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.
Polecamy również modlitewnik DROGA KRZYŻOWA NA KALWARII PANEWNCKIEJ wraz z pieśniami, pomocny przy odprawianiu nabożeństw na Kalwarii i do prywatnego użytku.