14 maja 2017

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w bazylice.
Wiernych zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej przypominamy, że w przyszłą niedzielę rozpoczyna się etap zgłaszania kandydatów na członków Rady. Kandydatem do Rady Duszpasterskiej może być pełnoletni parafianin, który przyjął sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy w życiu wspólnoty parafialnej
i jest znany z nienagannej postawy moralnej. Kandydata może zgłosić każdy parafianin oraz wspólnota parafialna. Specjalne formularze do zgłaszania kandydatów są do pobrania na Furcie. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w majowym numerze „Głosu Św. Ludwika”.

Nabożeństwa majowe, odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa majowe w tygodniu i Msza św. o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

Dzieci komunijne przeżywają „BIAŁY TYDZIEŃ” i uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym w bazylice
od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zakończenie w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek odbędzie się ostatnie posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej obecnej kadencji. Radę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 i po Mszy św. na sesję do Domu Parafialnego.

We wtorek przypada ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika – patrona Polski. We wtorek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do krypty bazyliki. Będziemy rozważać Słowo Boże
z najbliższej niedzieli. Rozpoczynamy cichą adoracją Najświętszego Sakramentu o 19.30.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.
W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii proboszcza o. Rami Asakrieh OFM z zaprzyjaźnionej parafii
z Betlejem z Ziemi Świętej. O godz. 16.30 w Kawiarence odbędzie się wspólne spotkanie z liderami grup parafialnych oraz osobami chętnymi, na temat współpracy miedzy naszymi parafiami w Panewnikach i w Betlejem.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odprawimy Rocznicę Pierwszej Komunii.
W przyszłą niedzielę ksiądz Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na wspólne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich w Katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla o godz.12.00. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo.

Miejski Dom Kultury Ligota zaprasza w sobotę na XXIII edycję ŚWIĘTA KWITNĄCYCH GŁOGÓW w Amfiteatrze na Zadolu. Szczegóły dostępne są na plakatach.

Na furcie przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę autokarową MĘŻCZYZN do PIEKAR ŚLĄSKICH, która przypada
w tym roku w niedzielę 28. maja.
Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na pielgrzymkowo-wypoczynkowy wyjazd do Bośni i Hercegowiny, w tym do MEDJUGORIE, w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

ŚWIETLICA PARAFIALNA organizuje letnie wakacje dla dzieci w terminie od 9 do 16 lipca w Zawoi – koszt 600 zł. Zapisy w kawiarence oraz na furcie.

Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie.