18 czerwca 2017

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ z procesją eucharystyczną o godz. 16.00.

Dzisiaj odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Głosowanie odbywa się po każdej Mszy św. przed głównym wejściem do bazyliki. Każdy z głosujących wybiera spośród przedstawionych na karcie wyborczej kandydatów dwa nazwiska, stawiając przy nich znak „X”. Jeśli na karcie wyborczej głosujący zaznaczy więcej niż dwa nazwiska, tylko dwa pierwsze będą uwzględnione przy podsumowaniu wyników wyborów. Głosy oddane na osoby, które nie figurują na liście wyborczej, będą uznane za nieważne.

Do piątku obchodzimy oktawę Bożego Ciała. Po nabożeństwie do NSPJ i Mszy św. wieczornej, odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Pl. Klasztornym. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatów oraz dzieci w strojach śląskich.

Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych do sypania dla dzieci.

W środę o godz. 18.30 przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA z udziałem ks. bpa Adama Wodarczyka. W tym dniu nie będzie wieczornego nabożeństwa ku czci NSPJ ani procesji eucharystycznej.
Kolekta z tej Mszy św. przeznaczona jest na zasilenie funduszu stypendialnego im. bł. Ks. Emila Szramka.

W poniedziałek i w wtorek będzie okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem od godz. 18.30. O godz. 19.15 rozpocznie się próba: w poniedziałek sami kandydacie a we wtorek ze świadkami.

W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. SERCA PANA JEZUSA. Porządek Mszy św. w Bazylice jak w dzień powszedni. Procesją Eucharystyczną po Mszy św. wieczornej zakończymy Oktawę Bożego Ciała.
Msza św. odpustowa ku czci NSPJ w kaplicy sióstr służebniczek o godz. 18.00, na którą zaprasza Rektor Kaplicy, ks. Jacek Błaszczok.

W sobotę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.
Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się XIV PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA.

W przyszłą niedzielę w ambulansie na Placu Klasztornym odbędzie się przedwakacyjna AKCJA ODDAWANIA KRWI.

W dniach od 18 do 25 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuję „Modlitwę za Parafię”. Spacerując wokół wybranych miejsc, pragniemy te miejsca i ludzi omadlać w ciszy i oddawać Bogu. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę, prosimy o zgłoszenie udziału na furcie klasztornej wybierając miejsce, dzień i godzinę modlitwy.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.