19 marca 2017

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.
DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.

Przed bazyliką zbierane są dzisiaj pieniądze na zorganizowanie spektaklu XI Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska, który odbędzie się w bazylice w piątek i w sobotę przed Niedzielą Palmową. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Rodziców dzieci pierwszo komunijnych zapraszamy na spotkanie formacyjno-organizacyjne we wtorek o godz. 18.00
w Auli św. Franciszka. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie skarbczyków komunijnych.

Również we wtorek do Auli św. Franciszka zapraszamy na koncert fortepianowy o 19.30 w wykonaniu absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach i FODY AGNIESZKI PORZUCZEK. W programie utwory Chopina i Liszta.

W piątek od godz. 12.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 20.00 w sklepach Biedronka przy ul. Panewnickiej i Kijowskiej Parafialny Zespół Charytatywny i Wolontariusze przeprowadzą kolejną zbiórkę żywności na rzecz osób ubogich.
Z tych produktów zostaną przygotowane paczki na święta dla potrzebujących. Prosimy wszystkich o włączenie się w to dzieło. Niezależnie od tego, dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można stale przynosić na furtę lub do kawiarenki na potrzeby parafialnego „Banku Żywności”.
ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w Kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.

Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

Ruchy: FOKOLARI, DOMOWY KOŚCIÓŁ i RUCH RODZIN NAZARETAŃSKICH zapraszają na Drogę Krzyżową na Kalwarii w sobotę o godz. 15.00 w intencji: o ratowanie życia rodzin syryjskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa
i rodziny.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie. Polecamy również nasz modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej i inne materiały.

W przyszłą niedzielę w ambulansie na pl. Klasztornym prowadzona będzie wielkopostna akcja HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Krew można będzie oddawać w godz. od 9.30 do 15.00.

Również w przyszłą niedzielę, siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Mielca przeprowadzą  kwestę przed bazyliką na rozbudowę prowadzonego przez nie katolickiego przedszkola. Kwesta może być formą jałmużny wielkopostnej.