2 kwietnia 2017

Piątą Niedzielą Wielkiego Postu rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi
o. Grzegorz Jaroszewski z zakonu redemptorystów wraz z klerykami z seminarium w Tuchowie.

Program rekolekcji jest następujący:
Nauki głoszone będą dla wszystkich od poniedziałku do czwartku na Mszach św. o godz.: 9:00, 12:00 i 18:30.
W czasie trwania rekolekcji zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe. We wtorek na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy seniorów oraz wszystkich chorych, niepełnosprawnych i samotnych. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w Kawiarence parafialnej. W środę o godz. 21.00 zapraszamy na Fatimski Apel Maryjny. W czwartek
o 18.30 zakończenie rekolekcji parafialnych. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej przed każdą Mszą św. w krypcie.
Program rekolekcji parafialnych, szkolnych i młodzieżowych oraz program Triduum Paschalnego znajduje się rozprowadzanym dzisiaj przed bazyliką kwietniowym numerze Głosu św. Ludwika.

Jeszcze dzisiaj:

• GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice o godz. 15:30.
  • DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.
  • Po Mszy św. o godz. 16.30 z pieśniami pasyjnymi wystąpi Chór Żeński z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki przeznaczymy dla dzieci z naszej parafialnej świetlicy aby mogły wyjechać na wycieczkę do Warszawy i Niepokalanowa. Również dzieci rozprowadzają wykonane w świetlicy kartki świąteczne na ten sam cel.

Równolegle z rekolekcjami parafialnymi od poniedziałku do piątku, odbywać się będą REKOLEKCJE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, wg programu podanego w szkołach, w gablotkach i w Głosie Ludwika. Rekolekcje będę częściowo w szkole, w Auli św. Franciszka oraz w krypcie i w bazylice. Msze św. na zakończenie rekolekcji szkolnych w środę i w piątek o godz. 10.30.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św.
W czwartek o 17.00 Msza św. w intencji nowych powołań z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
W najbliższy piątek nie będzie Mszy św. szkolnej i Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.

W piątek i w sobotę zapraszamy na XI Misterium Męki Pańskiej – „Kalwarię Śląską” o godz. 19.30 w Bazylice.

Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza mieszkańców Katowic na DROGĘ KRZYŻOWĄ, w piątek, 7 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”, a zakończenie ok. 21.00 w katedrze.

Za tydzień NIEDZIELA PALMOWA. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Uroczyste poświęcenie z procesją na Mszy św. o godz. 11.00. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi wikariusz naszej prowincji o. Dymitr Żeglin. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 11.00 w bazylice.
W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 16.30 wystąpi Maryjny Chór Liturgiczny z Zadola z programem na Wielki Post pt. „TĘSKONOTA

W przyszłą niedzielę Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza młodzież archidiecezji na 32. Światowy Dzień Młodzieży do katedry Chrystusa Króla na Eucharystię o godz. 14.00.
Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty i nauczycieli emerytowanych odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.