21 maja 2017

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice dziś o godz. 16.00.

Gościmy w naszej parafii proboszcza, o. Rami Asakrieh OFM, z zaprzyjaźnionej parafii z Betlejem z Ziemi Świętej.
O godz. 16.30 w Kawiarence odbędzie się wspólne spotkanie z liderami grup parafialnych oraz wiernym, na temat współpracy między naszymi parafiami w Panewnikach i w Betlejem. Serdecznie zapraszamy.

„W niedzielę 18 czerwca w naszej parafii odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Parafianie wybiorą 8 osób spośród kandydatów, których można zgłaszać od dzisiaj do 10 czerwca. Kandydatem do Rady Duszpasterskiej może być pełnoletni parafianin, który przyjął sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy
w życiu wspólnoty parafialnej i jest znany z nienagannej postawy moralnej. Kandydata może zgłosić każdy parafianin oraz wspólnota parafialna. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej, używając formularza, który można otrzymać na furcie klasztornej. Tam też należy oddawać wypełnione formularze. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w majowym numerze „Głosu Św. Ludwika”, w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Przy furcie znajduje się lista osób, które wchodzą z urzędu i które już zostały nominowane – tych osób nie zgłaszamy do powszechnych wyborów.

Nabożeństwa majowe, odprawiamy w niedzielę o godz. 16:00 a w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa majowe w tygodniu i Msza św. o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. DNI KRZYŻOWE. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Procesja zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem w Bazylice. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Zachęcamy wszystkich rolników, działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.
W środę obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa majowego.
W piątek obchodzimy DZIEŃ MATKI.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
W tym dniu przypada pielgrzymka Młodzieńców i Mężów do PIEKAR ŚL. Pątników prosimy o skorzystanie
z sakramentu pokuty w swojej parafii. Wyjazd autokarem z Pl. Klasztornego – ci którzy się zapisali – o godz. 7:00. Również o godz.7.00 tradycyjnie wyruszy grupa pielgrzymów na rowerach. Zbiórka wszystkich pątników o godz. 6.45. Zapisy na autokar do Piekar będą przyjmowane na furcie klasztornej do czwartku włącznie.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.

Scena Piotra i Pawła organizuje w przyszłą niedzielę w Auli św. Franciszka w Domu parafialnym spotkanie koncertowe z RAPEREM ARKADIO pt. „Rób to co kochasz”. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

W sobotę 3 czerwca odbędzie się EKOSONG – Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej połączony ze Świętem Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy wiele atrakcji o czym możemy dowiedzieć się z plakatów oraz ze stron Internetowych.

Pozostało jeszcze 7 miejsc wolnych na pielgrzymkowo-wypoczynkowy wyjazd do Bośni i Hercegowiny, w tym do MEDJUGORIE, w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Gość Niedzielny oraz majowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie.