23 kwietnia 2017

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci BOŻEGO MIŁOSIERDZIA o godz. 16.00.

Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jak pomoc biednym i potrzebującym.

Absolwentów FODY zapraszamy dzisiaj na spotkanie wielkanocne w Kościele Akademickim o godz. 15.00.

Po Mszy św. o godz. 16.30 zapraszamy na koncert w wykonaniu włoskich artystów. Wystąpi dziś TRIO BAROKOWE: LUCA DRAGANIA – flet prosty, LUCA MATANIA – skrzypce oraz WALTER D’ARCANGELO – organy. Artyści zaprezentują włoską muzykę instrumentalną XVII wieku.

Zachęcamy wiernych do podejmowania jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w dzień lub w nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji, po ich wypełnieniu prosimy o pozostawienie na furcie. Podejmijmy dzieło adoracji – sto osób adorujących na 100-lecie objawień fatimskich w intencjach wynagradzających za własne grzechy i całego świata.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY. O godz. 17:30 zapraszamy na procesję, która wyruszy od krzyża misyjnego na Kalwarię i podczas której będziemy prosić Boga o urodzaje i błogosławieństwo
w pracy. Po procesji o 18.30 Msza św. w Bazylice w intencji Br. Marka Trepczyka z okazji imienin zakonnych.
We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Eucharystię z uwielbieniem do krypty bazyliki na godz. 19.15.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.
W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Msza św. będzie w intencji s. Katarzyny z okazji imienin zakonnych.
W sobotę ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
W sobotę obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W przyszłą niedzielę od Mszy św. o godz. 14.00 kazania wygłosi Ks. CELISTINE EJIMN, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Abuji ( czyt. Abudżi ) – stolicy Nigerii. Po Mszach św. od godz. 14.00 można będzie złożyć ofiarę na budowę szkoły katolickiej w tej parafii.

Gość Niedzielny oraz kwietniowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Niech Pan Bóg, Bogaty w Miłosierdzie, wszystkim błogosławi na radosne
świętowanie Dnia Pańskiego oraz na nowy tydzień pracy.