25 czerwca 2017

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ o godz. 16.00.

Od godz. 9.30-15.00 w ambulansie na Placu Klasztornym odbywa się przedwakacyjna AKCJA ODDAWANIA KRWI.

Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę wzięli udział w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wybrano osiem osób, które przez najbliższe pięć lat będą działać na rzecz wspólnoty parafialnej poprzez posługę w Radzie. Wybranym gratulujemy. Ogłoszenie wyników wyborów oraz pełny skład osobowy Parafialnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji znajdują się w na tablicy ogłoszeń przy furcie, w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy do piątku o godz. 18:00.

Od poniedziałku Kancelaria Parafialna czynna wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Eucharystii.”

CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, czwartek i piątek rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej. Następny obchód chorych odbędzie się w sierpniu przed odpustem.

W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. W tym dniu zbierana jest kolekta, zwana Świętopietrzem, przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W czwartek imieniny zakonne obchodzą: o. Paweł Ostrzałek, wikary klasztoru i kapelan kliniki dziecięcej
i br. Paweł Obarski. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 18.30 w Bazylice.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniu 9 września br. Koszt – 45 zł/os. Zapisy na furcie klasztornej.
Również na furcie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 11 lutego 2018 roku.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

Życzymy wszystkim wiernym udającym się na wakacje miłego odpoczynku. Niech każde spotkanie z naturą będzie okazją do uwielbienia Boga Stwórcy. „Szczęść Boże” wszystkim na całą niedzielę i nadchodzący tydzień.