28 maja 2017

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężów i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich.
Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice dziś o godz. 16.00.

Przypominamy, że w niedzielę 18 czerwca odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatów, można zgłaszać do 10 czerwca. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej, używając formularza, który można otrzymać na furcie klasztornej. Tam też należy oddawać wypełnione formularze. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w majowym numerze „Głosu Św. Ludwika”,
w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W gablotkach znajduje się lista osób, które wchodzą
do Rady z urzędu i które już zostały nominowane – tych osób nie zgłaszamy do wyborów.

Scena Piotra i Pawła organizuje dzisiaj w Auli św. Franciszka w Domu parafialnym spotkanie koncertowe z RAPEREM ARKADIO pt. „Rób to co kochasz”. Koncert rozpoczyna się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Św, zaprasza na Eucharystię z uwielbieniem do krypty bazyliki na g. 19.15.

W środę przypada ŚWIĘTO NAWIEDZENIA NMP. Uroczystym hymnem Te Teum, zakończymy nabożeństwa majowe.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy od środy codziennie o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Eucharystycznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii Św.

W pierwszy czwartek, Msza św. o nowe powołania z udziałem rodziców i dzieci wczesnej Komunii św. o godz. 17.00.

W piątek imieniny zakonne obchodzą: o. Marcelin Pietryja i o. Erazm Pluta. Msza św. w intencji solenizantów
o godz. 18.30 w Bazylice.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Nowennę do Ducha Św. odprawiamy w ramach nabożeństwa wieczornego o godz. 18.00.

Wiernych uczestniczących w niedzielę we Mszy św. przy grocie, prosimy o pozostawianie samochodów na miejscach parkingowych wokół bazyliki a nie wjeżdżanie nimi na teren kalwarii.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA KALWARII OBOWIĄZUJE ZAKAZ WYPROWADZANIA PSÓW.

W sobotę 3 czerwca w godzinach od 13.00 do 22.00 odbędzie się na Kalwarii XXIV Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG 2017. Będzie to również parafialny DZIEŃ DZIECKA i ŚWIĘTO RODZINY. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy już od godziny 13.00. Przygotowaliśmy specjalny program oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Podczas Festiwalu odbywać się będzie zbiórka ELEKTROŚMIECI – w zamian uczestnicy otrzymają sadzonki drzew. Jako gwiazdy wystąpią: Zespół UNIVERSE, THE CHANCE, CHÓR GOSPEL „Z MIŁOŚCI”, MONA LISA, DUO FORTE oraz Orkiestra Górnicza KWK „Marcel”. Szczegóły na plakatach.
EKOSONG, poprzedzi Msza św. w bazylice o godz. 12.00 w intencji Ochrony Środowiska oraz uczestników
zaangażowanych w organizację Festiwalu.

Są jeszcze 4 wolne miejsca na wakacyjno-pielgrzymkowy wyjazd do MEDJUGORIE, w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br. Zapisy przyjmowane są na FURCIE.
Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 4 do 11 lutego 2018 roku. Termin zapisów od połowy czerwca.
CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA UKAŻE SIĘ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ.

Na zakończenie zaśpiewamy pieśń: Matko Piekarska, Opiekunko sławna … nr 402.