30 kwietnia 2017

Dziś rozpoczynamy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY. Zachęcamy wiernych do lektury Pisma Świętego.

Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo: ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z AKTEM WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI – NA PODSTAWIE LISTU DO GALATÓW.

Na furtę klasztorną można przynosić trwałe produkty spożywcze jak pomoc biednym i potrzebującym.

Zachęcamy wiernych do podejmowania jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w dzień lub w nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji, po ich wypełnieniu prosimy o pozostawienie na furcie. Podejmijmy dzieło adoracji – sto osób adorujących na 100-lecie objawień fatimskich w intencjach wynagradzających za własne grzechy i całego świata.

W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA.
W poniedziałek i w środę KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.

Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w niedzielę i w uroczystości o godz. 16:00
a w tygodniu o godz. 18:00. Od środy, 3. Maja, rozpoczynamy odprawianie Mszy św. przy GROCIE o godz. 10.30.
We wtorek imieniny zakonne obchodzi ojciec prowincjał Antonin BRZĄKALIK. Msza św. w intencji solenizanta
w bazylice o godz. 18.30.

W środę UROCZYSTOŚĆ NMP, KRÓLOWEJ POLSKI, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu odprawiamy jak w niedzielę. O godz. 11.00 MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY.

W środę 3. maja oraz w niedzielę 7. i 14. maja na Mszy św. o 9.30 będziemy przeżywali Uroczystości I-ej Komunii św. W tym czasie część Bazyliki będzie zarezerwowana dla dzieci pierwszo komunijnych i najbliższej rodziny. Prosimy wiernych o skorzystanie w te dni ze Mszy świętych o innej porze.
W tym tygodniu przypadają Dni Odnowy Eucharystycznej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu będą odprawiane w Bazylice.

W czwartek obchodzimy WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA, męczennika i patrona naszej archidiecezji oraz strażaków.

W piątek zapraszamy na kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO do krypty bazyliki. Będziemy rozważać Słowo Boże
z najbliższej niedzieli. Rozpoczynamy cichą adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30.

W sobotę przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.
KATECHEZA dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.
Za tydzień NIEDZIELA DOBREGO PASTARZA – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
Przyjmujemy jeszcze w tym tygodniu zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do
3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Za tydzień ukaże się majowy numer „Głosu Św. Ludwika”.
Gość Niedzielny oraz kwietniowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie.