9 kwietnia 2017

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice o godz. 15:30.
DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.
Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza dzisiaj młodzież naszej archidiecezji na 32. Światowy Dzień Młodzieży do katedry Chrystusa Króla na Eucharystię o godz. 14.00.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30 wystąpi męski siedmioosobowy Maryjny Chór Liturgiczny z Zadola z programem na Wielki Post pt. „TĘSKONOTA”. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do licznego udziału w liturgii WIELKIEGO TYGODNIA.
Szczegółowy program Świętego Truduum Paschalnego, znajduje się w Bazylikowym Informatorze Paschalnym, który wystawiony jest na stolikach z tyłu bazyliki oraz w krypcie i przy furcie. Program Triduum znajduje się również
w gablotkach, w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika oraz na stronie internetowej parafii, dlatego nie czytamy go
w ramach ogłoszeń.

Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej w poniedziałek o godz. 18.30.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Drogę Krzyżową na Kalwarii we wtorek po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu odbędą się REKOLEKCJE dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek będą w Auli św. Franciszka. W środę Msza św. na zakończenie w bazylice
o godz. 10.30 i 12.00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej dla młodzieży godzinę przed Mszą św. w krypcie.

W tym miesiącu, z uwagi na Triduum Paschalne i Święta, nie będzie dnia fatimskiego i Apelu ze św. Janem Pawłem II.

OKAZJA DO SPOWIEDZI W WIELKIM TYGODNIU: od poniedziałku do środy w godz. 6:00-12:30 i 15:00-19:30.
Wielki Czwartek od 6:00 do 18:00 oraz po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek od 6:00 do 17:00 i od 19:00 do 21:00; Wielka Sobota od 6:00 do 19:00.

PODCZAS CEREMONII NIE SPOWIADAMY ZE WZGLĘDU NA UCZESTNICTWO KAPŁANÓW W LITURGII.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tzw. DRODZE KRZYŻOWEJ MĘŻCZYZN w Wielki Piątek o godz. 20.00,
z kazaniem księdza biskupa przy VII stacji. Prosimy o zabranie ze sobą pochodni i świec.
W Wielki Piątek, podczas adoracji Krzyża, będą zbierane ofiary pieniężne na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Św., a także na prowadzone przez franciszkanów z Kustodii Ziemi Św. dzieła charytatywne, edukacyjne, socjalne
i duszpasterskie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Wielką sobotę, zgodnie z zaleceniami II Synodu Archidiecezji Katowickiej, o godz. 7.00 zamiast Drogi Krzyżowej na Kalwarii, odprawimy w bazylice tzw. Ciemną Jutrznię wraz z Liturgiczną Godziną Czytań.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu odbywać się będzie od Wielkiego Czwartku wieczora w Ciemnicy oraz od Wielkiego Piątku wieczora w Bożym Grobie aż do liturgii Wigilii Paschalnej.

KAWIARENKA oraz KANCELARIA PARAFIALNA będą nieczynne od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w tym czasie przez furtę klasztorną.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY o godz. 12.30 Msza św. w int. małżonków naszej parafii, którzy w pierwszym półroczu tego roku obchodzą Srebrny Jubileusz Małżeństwa i zgłosili się do wspólnej celebracji.

Bardzo prosimy o zakup ŚWIEC – PASCHALIKÓW WIELKANOCNYCH, które można stawiać na stół wielkanocny oraz używać podczas obchodów Triduum Paschalnego. Ofiary przeznaczone są na działalność charytatywną parafii oraz archidiecezji. Świece są dostępne na furcie, w kiosku i w punkcie Radia Maryja.

Gość Niedzielny oraz marcowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie. Polecamy również nasz modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej i inne materiały.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 22 czerwca do 3 lipca br.. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.