Deklaracja rodziców

DEKLARACJA RODZICÓW DZIECKA PIERWSZOKOMUNIJNEGO

Zgłaszamy nasze dziecko do przyjęcia I Komunii Świętej. Czujemy się odpowiedzialni za wychowanie religijne naszego dziecka i pragniemy, aby dobrze zostało przygotowane do spotkania z Chrystusem w Eucharystii. Dlatego zobowiązujemy sie do wypełnienia następujących warunków:

• W każdą niedzielę i święto uczestniczyć razem z dzieckiem we Mszy Świętej.
  • Pomagać dziecku w przyswojeniu sobie obowiązującego materiału z Katechizmu.
  • Systematycznie brać udział w spotkaniach wyznaczonych przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie do I Komunii Świętej.
  • W miarę możliwości uczestniczyć z dzieckiem w nabożeństwach różańcowych (październik), roratach (Adwent), Drodze krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj).
  • Wspierać nasze dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia.
  • Współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do I Komunii Świętej.