Koło robótek ręcznych

Już od ponad dwudziestu lat w Domu Parafialnym spotyka się grupa pań, które przy pomocy prostych instrumentów (szydełko, druty, igła) wykonują niezwykłe dzieła. Wykrochmalone aniołki, dostojne jak archanioł Gabriel, mogą zdobić choinkę na święta, bieżnik przyda się na stole zaś podglądacze (zazdrostki), czyli krótkie firanki, mogą dekorować okna. Takie i inne prace powstają podczas poniedziałkowych spotkań. Można się czegoś nowego nauczyć, podzielić doświadczeniem, a przy okazji mile spędzić czas i porozmawiać przy herbatce w przerwie. Grupa liczy ok. 20 osób, którym przewodzi pani Nina.

kolo-robotek-recznych-1

Zapraszamy wszystkie Panie, które są zainteresowane nauką robótek ręcznych lub same chcą podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami i mile spędzić czas.

Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek w Domu Parafialnym w salce na I piętrze w godzinach od 15:30 do 18:30.

Dwa lub trzy razy w roku (zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz okazjonalnie w ramach różnych akcji parafialnych) organizujemy kiermasze naszych wyrobów. Całkowity dochód ze sprzedaży naszych prac przeznaczamy na cele charytatywne parafii.

kolo-robotek-recznych-2

Uwaga!

Jeśli ktoś ma jakieś wyroby dziewiarskie, które da się spruć i nici wykorzystać ponownie, a także zbędne artykuły pasmanteryjne (tasiemki, guziki itp.), prosimy o przyniesienie ich na furtę klasztorną.

Duszpasterz odpowiedzialny: br. Sylwan Ogłoza OFM

kolo-robotek-recznych-3