1 grudnia 2019

Pierwsza niedziela ADWENTU, jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Przy ołtarzu MB Częstochow. znajduje się księga trzeźwości, zachęcamy do abstynencji czasowej lub na całe życie.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Kijowskiej – bloki nr 47, 49 i 51 oraz ul. Radomska numery od 1 do 8 oraz domy prywatne przy ul. Małej i ul. Wyzwolenia.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.00.

Zapraszamy na Adwentowe Rekolekcje Akademickie od dzisiajdo środy 4 grudnia, które o godz. 20.00 poprowadzi o. Jan Strumiłowski, z zakonu cystersów.

Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest grudniowy nr Głosu św. Ludwika, a w nim szczegółowy program kolędy i adoracji przy żłobku oraz wiele innych ważnych informacji i fotografii z życia naszej parafii.

Koło Robótek Ręcznych, przygotowało na dziś kiermasz swoich wyrobów. Rękodzieła można nabywać od godz. 8:00 do 18:30 na korytarzu przy furcie. Pozyskane środki przeznaczamy na funkcjonowanie świetlicy parafialnej.

Po Mszy św. o 16.30, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni zaprasza na koncert modlitewny „Pieśni o świętej Barbarze”, przy ołtarzu św. Barbary w bazylice.

W poniedziałek od g. 10.00 rozpoczynamy budowę panewnickiego żłóbka. Zapraszamy chętnych wolontariuszy do pomocy. W czasie budowy, bezwzględnie, Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

W poniedziałek, RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00 poprowadzi: kapucyn, o. Zbigniew Kołodziejczyk.

Roraty dla dzieci będą odprawiane według następującego porządku:

w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30; w czwartek, w piątek i w sobotę rano o godz. 6.30;

Mszę św., o nowe powołania, z udziałem dzieci wczesno komunijnych odprawimy w czwartek w ramach Rorat o 6.30.

We wtorek, Msza św. imieninowa o. Ksawerego Majewskiego, ekonoma prowincji, o godz. 18.30 w bazylice.

Mszę św. w intencji:Żyjących i zmarłych górników i ich rodzin, z okazji Św. Barbary, odprawimy w środę o 8.00.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

w czwartek: ul. Kijowska: bloki nr 73 od E do M, 95 i 97; w piątek: ul. Kijowska: bloki nr 73 A,B i C, 53 i 55 oraz
ul. Płochy – bloki nr 4 i 5.; w sobotę: ul. Płochy blok nr 2, ul. Kijowska blok 2,4,6  i stare budownictwo przy
ul. Kijowskiej i Płochy  – wraz z  ul. Hadyny oraz ul. Krucza – blok nr 76-76E.; W przyszłą niedzielę kolęda przy
ul. Kruczej – bloki nr 74-74E, 80-80i oraz 82-82i.

W sobotę i w niedzielę odwiedziny rozpoczynamy od godz. 14.00 a w tygodniu od 16.00.

Zapraszamy wiernych na uroczystość VI rocznicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Msza św. dziękczynna, z wprowadzeniem relikwii św. Mikołaja – patrona adoracji i orędownika adorujących – będzie sprawowana pod przewodnictwem  ks. bpa Adama Wodarczyka w sobotę o godz. 12 00. Po Mszy św. będzie krótka adoracja a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

W najbliższy piątek i sobotę, przeprowadzimy zbiórkę żywności na terenie sklepów „BIEDRONKA” przy dworcu kolejowym oraz przy ul. Kijowskiej i w sklepie NETTO przy ul. Piotrowickiej w godz. od 12.00 do 20.00. Z zebranych produktów Parafialny Zespół Charytatywny przygotuje paczki świąteczne dla ubogich. Pilnie potrzebujemy wolontariuszy do tej akcji. Chętnych prosimy aby zgłaszali się przy Furcie.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Podczas Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy medaliki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Podczas Mszy św. o godz. 12.30 Grupa Radio Maryja przy naszej parafii obchodzić będzie jubileusz swej działalności.

Podczas Mszy św. o godz. 14.00 Wspólnota Ruchu Światło Życie przezywać będzie Rejonowy Dzień skupienia. Serdecznie zapraszamy Domowy Kościół i Oazę Młodzieżową.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Katolickiej Szybkiej Randki 16 grudnia o g. 18.30. Szczegóły na plakatach.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 9 grudnia o godz. 19:30 w Kawiarence Parafialnej.