1 kwiecień 2018

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Pierwsza Msza św. o godz. 6:00 bez procesji,
a następne od godz. 8:00 wg porządku niedzielnego.
O godz. 16:00 NIESZPORAMI WIELKANOCNYMI zakończymy TRIDUUM PASCHALNE.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 12.30 Msza św. w intencji małżonków naszej parafii, którzy w pierwszym półroczu obchodzą Srebrny Jubileusz Małżeństwa.
Zapraszamy również na Nieszpory świąteczne w poniedziałek o godz. 16:00.

Całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wznowiona od poniedziałku po Mszy św. o godz. 20.00.

We wtorek o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w czasie obchodów Drogi Krzyżowej podczas Triduum Paschalnego.

NAUKI PRZEDŚLUBNE w tym tygodniu: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W czwartek o 17.00 Msza św. w intencji nowych powołań z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Do wspólnej modlitwy o nowe powołania zapraszamy wszystkich parafian.

W sobotę o godz. 11.00 kapłani dekanatu Katowice-Panewniki spotykają się na wspólnej Eucharystii w parafii św. Rodziny w Starej Ligocie – na tzw. KONWENCIE WIELKANOCNYM. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o dar nowych powołań.
Również w sobotę zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia, który organizuje nasze Duszpasterstwo Akademickie FODA w Kościele Akademickim na Kalwarii. Rozpoczęcie o godz. 20.30. Oprócz modlitwy uwielbienia przewidziany jest koncert GABI I WOJTKA GĄSIOR, świadectwo DARIUSZA BASIŃSKIEGOaktora teatru MUMIO, MSZA ŚW. ze śpiewem Scholi Akademickiej GAUDETE oraz całonocna adoracja muzyczna zakończona jutrznią.

W przyszłą niedzielę, obchodzimy ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA i rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Caritas archidiecezji, a przed kościołami Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę na pomoc dzieciom w Aleppo.

Spotkanie wielkanocne absolwentów FODY odbędzie się w przyszłą niedzielę. Początek o 15.00 w Kościele Akadem.

GOŚĆ NIEDZIELNY ORAZ KWIETNIOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA SĄ DOSTĘPNE Z TYŁU BAZYLIKI.

Dziękując wszystkim za życzliwość i świąteczne życzenia dla naszej Wspólnoty zakonnej, pragniemy naszym parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca – szczególnie pamiętając o wszystkich chorych i cierpiących – życzyć: głębokich doświadczeń zbawczej obecności Chrystusa. Niech każde rodzinne spotkanie stanie się źródłem radości i mocy w codziennym życiu. Radosnych i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.