1 listopada 2020

Zamiast procesji i modlitwy na cmentarzu zapraszamy dziś o godz. 15.00 na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH w bazylice oraz KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary, które przeznaczone są na ogrzewanie klasztoru i bazyliki.

W poniedziałek przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY, w którym modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30 i o 17.00.

Od poniedziałku 2. listopada przez cały miesiąc o godz. 18:00 w Bazylice będzie odprawiany różaniec za zmarłych,
a o godz. 18:30 w poniedziałki, środy i piątki będą odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki będą odczytywane 15 minut przed nabożeństwami za zmarłych.
WYPOMINKI za zmarłych, wypisane na kartkach wraz z ofiarą, prosimy o wrzucanie do specjalnie wyznaczonej skarbony w środkowej nawie bazyliki lub pozostawienie na furcie klasztornej.
Przypominamy także, że w tym roku odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka nie tylko w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc listopad przez pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie: „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” i modlitwy w intencji Ojca Świętego oraz zachowując pozostałe warunki zyskania odpustu zupełnego, czyli: spowiedź, Komunia św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
W środę przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Olgierd Paszkiewicz – definitor, wicerektor i wychowawca naszego seminarium. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice
o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca.

Zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin w intencji powołań, w czwartek o godz. 17.00

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby samotne,
w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy mogą zwrócić się o pomoc do parafii.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.
W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UKAŻE SIĘ LISTOPADOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!