1 marca 2020

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice dzisiaj o godz. 16.00 oraz na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się obok relikwii św. Jana Pawła II.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter jałmużny postnej.

Dzisiaj, Mszą św. o godz. 20.00, rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE środowiska akademickiego, które poprowadzi ks. Krzysztof Nowrot z Centralnego Ośrodka Akademickiego w Katowicach. Zapraszamy studentów, absolwentów i wykładowców od dziś do środy o godz. 20.00.

Dzisiaj przed bazyliką rozprowadzany jest marcowy numer Głosu św. Ludwika. W nim kolorowy dodatek – foto kronika z przebiegu wizytacji biskupiej. We wstępie refleksja na temat Krzyża, który przeszkadza w przestrzeni publicznej oraz artykuł medyczny na temat KORONAWIRUSA.

W duchu wynagrodzenia i pokuty zachęcamy wiernych do podjęcia, o dowolnej porze dnia lub nocy, jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Dzisiaj, po wszystkich mszach św., będą rozdawane ulotki
z informacją o adoracji Najświętszego Sakramentu.

W środę przypada ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Lucjusz Wójtowicz, ekonom klasztoru. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.
Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz, zaprasza w środę na Mszę świętą z uwielbieniem w bazylice o godz. 19.30. Po Mszy św. odbędą sie modlitwy wstawiennicze.

W tym tygodniu przypada I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTĘ miesiąca.
W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań i za powołanych. Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii i ich rodzin w intencji powołań, o godz. 17.00.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Dzieło Pomocy „AD GENTES” powołane przez Konferencję Episkopatu Polski wspiera działalność ewangeliza-cyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed Bazyliką na ten cel. DARY ŻYWNOŚCI – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w terminie od 22 do 31 lipca do Medjugorie i na Bałkany. Jest to wyjazd pielgrzymkowo wypoczynkowy. Prosimy o pilną rezerwacje miejsc do połowy marca. Program pielgrzymki znajduje się także w bieżącym numerze Głosu. Rezerwacja i zapisy na furcie.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.

Zapraszamy na nabożeństwa w bazylice o godz. 18.00: w każdy wtorek ku czci św. Antoniego z Padwy, w każdy czwartek ku czci św. Franciszka z Asyżu oraz w sobotę ku czci Matki Bożej.
W sobotę obchodzimy ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA APOSTOŁA.
Zapraszamy w sobotę o godz. 17.00 do Sali św. Antoniego w Domu Parafialnym na film pt. ” CHLEB Z NIEBA”. Jest to opowieść, z Bożym przesłaniem, o niewidzialnym dziecku znalezionym w kontenerze na śmieci przez parę bezdomnych w Mediolanie. Film realistycznie opowiada o losie ludzi bezdomnych z dramatem codzienności i chwilami radości. Wstęp bezpłatny.
Również w sobotę zapraszamy na PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY, który rozpocznie się o godz. 20.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym. Informacje i zapisy w Kawiarence Parafialnej lub telefonicznie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie Internetowej parafii.

W dniach od 7 do 11 lutego gościliśmy, w ramach wizytacji kanonicznej parafii, Ks. Bpa Adama Wodarczyka. W naszym dekanacie wizytacja trwać będzie do 4 kwietnia. Życzeniem Księdza Arcybiskupa jest, aby każda wizytowana parafia złożyła dar materialny na budowę domu rekolekcyjnego BETANIA w Piekarach Śląskich. W związku z tym w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na ten cel.

Zapraszamy na pielgrzymki parafialne w tym roku:

• W terminie od 22 do 31 lipca do Medjugorie i na Bałkany. Jest to wyjazd pielgrzymkowo wypoczynkowy. Rezerwację przyjmujemy do końca marca. klasztornej.
• W terminie od 10 do 17 października, Odnowa w Duchu Św., zaprasza na pielgrzymkę samolotowo autokarową do Włoch – Śladami Cudów Eucharystycznych z okazji Roku Eucharystii.

Program pielgrzymek znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablotkach. zapisy na furcie

Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki.