1 października 2017

Dziękujemy o. Olgierdowi, za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć dziś ofiarę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

W poniedziałek wspominamy ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW.
We wtorek po Mszy św. o 18.30, podczas której słowo Boże głoszą dominikanie, zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo – pamiątka Śmierci Św. Franciszka z Asyżu – tzw. TRANSITUS. Serdecznie zapraszamy wiernych, wszystkich członków grup parafialnych i prosimy o przyniesienie świec.
W środę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni – będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
Msza św. o godz. 12.00 z udziałem Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej z całego Regionu.

NAUKI PRZEDŚLUBNE odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

W czwartek wspominamy św. Faustynę Kowalską, dziewicę. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jej relikwii.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św.

W pierwszy czwartek o g. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W piątek zapraszamy młodzież na Mszę św. o 18.30 w intencji młodzieży oraz po Mszy na adorację Najśw. Sakram.

W sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
Inauguracja Roku Akadem. w naszym WSD, rozpocznie się w sobotę Mszą św. w bazylice o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na pielgrzymkę do katedry. Rozpoczęcie o godz. 10.30. O godz. 12.00 wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca.
Osoby, które zapisały się na wyjazd do KACZYC na wspólną modlitwę różańcową za Polskę – „RÓŻANIEC DO GRANIC” gromadzą się w sobotę na Pl. Klasztornym o godz. 8.45. Wyjazd o 9.00. Powrót około godz. 17.00.

Nasz Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które odbędą się w dniach od 8 do 11 października w bazylice o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o Włodzimierz Łapacki, cysters.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki.
Za tydzień ukaże się listopadowy numer „Głosu św. Ludwika”.