1 sierpnia 2021

Dzisiaj przed bazyliką zbieramy ofiary na pomoc dla poszkodowanych w ostatnich powodziach w naszej ojczyźnie i w Zachodniej Europie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, w którym Kościół w Polsce zachęca nas do abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II jest wystawiona księga, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na Nabożeństwo do NSPJ.

W poniedziałek 2. sierpnia obchodzimy ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni; dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu – po Mszy św. część chwalebna różańca św. na Kalwarii. Początek przy Trzech Krzyżach.
Zapraszamy tego dnia także na pozostałe obchody różańcowe na Kalwarii:
po Mszy św. o 9.00 na część bolesną (rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym)
i o godz. 17.30 na część radosną (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30).
Odpust zupełny porcjunkuli można zyskać przez nawiedzenie bazyliki i równoczesne odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy na intencję Ojca świętego. Jak przy każdym odpuście wymagane są ponadto: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna. Pilne sprawy prosimy załatwiać przez furtę.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera
  • w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • sobotę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Sióstr Służebniczek.
    Msza św. w intencji br. Edmunda z okazji imienin zakonnych w bazylice o godz. 7.30.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Zapraszamy na nabożeństwa: o nowe powołania w czwartek o 18.00 i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

NAUKI PRZEDŚLUBNE, według wcześniejszych zapisów, odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00
w Domu Parafialnym. DZIEŃ SKUPIENIA dla narzeczonych w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 również w Domu Parafialnym.
Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego. W tym tygodniu tylko:
środę i piątek od 16:00 do 18:00
i we wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a korzystającym z wakacji i urlopów, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.