1 stycznia 2017

Dziś pierwszy dzień NOWEGO ROKU PAŃSKIEGO 2017. Kościół obchodzi dziś UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy się oktawa Bożego Narodzenia.

O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY O ŚW. BOŻEJ RODZICIELCE.

Od poniedziałku c.d. KOLĘDY:
w poniedziałek od godz. 16.00: – ul. Bieszczadzka, Harcerska i Wczasowa,
we wtorek od godz. 16.00: – ul. Piotrowicka i Hadyny
w środę od godz. 16.00: – ul. Wileńska i Słupska
w czwartek od godz. 16.00: – ul. Bromboszcza
w piątek od godz. 14.00: – ul. Huculska i Małopolska
w sobotę od godz. 14.00: – ul. Franciszkańska i Bika,
w przyszłą niedzielę od 14.00 – ul. Pomorska, Poleska, Kaszubska i Mazowiecka.
W czwartek o godz. 18.30 Msza św. imieninowa w intencji o. Rogera Więcława OFM.

W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – dni odnowy eucharystycznej.
W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe powołania z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.
W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Porządek Mszy św. jak
w niedzielę. O godz. 16.00 zapraszamy na NIESZPORY KOLĘDOWE.
W piątek obchodzimy również Dies Episcopi – modlimy się za naszego ks. abpa Wiktora oraz za bpów pomocniczych Marka i Adama, którzy obchodzą drugą rocznicę sakry biskupiej.
6 stycznia ulicami Katowic przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI, który wyruszy spod katedry o godz. 13.00 Zapraszamy do licznego udziału.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU:
W sobotę o godz. 10.00 MINISTRANCI, KANDYDACI DO BIERZMOWANIA – MŁODZIEŻ.
Adoracji przewodniczy ks. bp Adam Wodarczyk.
W sobotę o godz. 16.00 ZWIĄZEK GÓRNOŚLĄSKI – Adoracji przewodniczy ks. abp Wiktor Skworc.
W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ADORACJA DZIECI wraz z zespołem Mali Ligocianie i Mały Haśnik – Adoracji przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.
W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 DOMOWY KOŚCIÓŁ ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ.
Adoracji przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO. Podczas Mszy świętych o godz. 9.30
i 11.00 odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą do kościoła świec chrzcielnych, komunijnych lub innych.
W przyszłą niedzielę ukaże się styczniowy numer „Głosu św. Ludwika”.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym. Podczas Mszy św. i nabożeństw nie zwiedzamy żłóbka w Bazylice i nie robimy zdjęć.