1 września 2019

Dziś, w niedzielę, o godz. 14.00 rozpoczyna się w katedrze dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy dziś na nabożeństwo do NSPJ w bazylice o godz. 16:00.

W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. imieninowe następujących współbraci:
w poniedziałek o 18.30 o. Salomona Duplickiego, wikariusza parafii i katechety;
w piątek o 18.30 o. Magnusa Kuli, sekretarza prowincji;
w przyszłą niedzielę o 11.00, o. Sergiusza Bałdygi, gwardiana klasztoru.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO i KATECHETYCZNEGO odbędzie się w poniedziałek:
o godz. 17.00 dla przedszkoli i szkół podstawowych
Pierwszoklasiści przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia.
o godz. 18.30 dla młodzieży szkół średnich.
Młodzież i dzieci zapraszamy do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Spotkanie ZESPOŁU KATECHETYCZNEGO odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w Kawiarence.
Również we wtorek w Kawiarence o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie liderów i odpowiedzialnych za wszystkie grupy i wspólnoty działające w parafii.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św.
W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 Msza św. w intencji „O nowe powołania oraz za powołanych”
z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy za kapłanów
i o nowe powołania i do udziału w pierwszo czwartkowej Mszy św.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci od przyszłej niedzieli o godz. 9:30.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 23 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania, w dniu 3 maja każdego roku.

Jeszcze do wtorku przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na POLA LEDNICKIE i udział XVI SPOTKANIU SENIORÓW
w dniu 7 września. Zachęcamy członków grup parafialnych do wspólnego pielgrzymowania jako wyjazd integracyjny po przerwie wakacyjnej.

Prasa katolicka: Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne książki i czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki. Wrześniowy numer Głosu, ukaże się w przyszłą niedzielę.