10 grudnia 2017

Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Bieszczadzkiej, Harcerskiej i Wczasowej. Przypominamy, że w tym roku chodzimy od numeru wyższego i piętra wyższego do niższego. Dziękujemy za wszelkie ofiary, również kopertowe na pokrycie kosztów nowego oświetlenia bazyliki.

Dzisiaj przed bazyliką odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Na korytarzu przy furcie w godzinach od 8.00 – 18.30 Koło Robótek Ręcznych zorganizowało kiermasz przedświąte-czny swoich wyrobów. Zdobyte środki przeznaczymy na zorganizowanie wigilii dla ubogich.

­­RORATY dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30.

Dorosłych zapraszamy na drugie RORATY ze św. Br. Albertem, w poniedziałek o godzinie 21.00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym z okazji 35-lecia powstania zaprasza we wtorek na Eucharystię dziękczynną
o godz. 18.30 i adorację NS z uwielbieniem.

Przedświąteczny obchód chorych naszych parafian w tym tygodniu: w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W środę, 13 listopada, przypada Dzień Fatimski. Porządek jest następujący: o godz. 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa –  tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W sobotę, 16 grudnia, przypada 36 rocznica pacyfikacji KWK Wujek i śmierci dziewięciu górników. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża na Brynowie a następnie Apel przy Trzech Krzyżach obok kopalni.

W sobotę zapraszamy również na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II w bazylice o godz. 21.00.

KATECHEZA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Dotyczy również przygotowania do chrztów, których udzielać będziemy 26. Grudnia i 7 stycznia 2018.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

– w piątek od. 16.00: ulice: Piotrowicka i Hadyny (bez Os. Książęcego)
– w sobotę od 14.00: ulica: Bromboszcza,
– w niedzielę od. 14.00: ulica: Zielonogórska

Absolwenci FODY zapraszają w przyszłą niedzielę na wigilijne spotkanie. Początek o 15.00 w Kościele Akademickim.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Na furcie są również do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 29 grudnia o godz. 19.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata. Cena biletów od 40 do 80 zł.

Informujemy, że ostatnia Msza św. w bazylice, w wigilię Bożego Narodzenia, która wypada w tym roku w niedzielę, będzie o godz. 15.00.

Chór im. Św. Grzegorza w ramach zadania publicznego „Rozśpiewane dzielnice w Mieście Muzyki UNESCO” serdecznie zaprasza na otwarte warsztaty wokalne w poniedziałki od 18.00 i w środy od 17.30  rozpoczynając od jutra, przez najbliższe dwa tygodnie. Zajęcia, poprawiające technikę wokalną, odbywać się będą w salce chóru obok FODY. Będziemy również ćwiczyć kolędy, które wspólnie zaśpiewamy podczas ostatniego punktu zadania „KOLĘDY CZAR” 30 grudnia. Serdecznie każdego zapraszamy!

Prasa katolicka: m.in. grudniowy Głos św. Ludwika z programem kolędy i adoracji przy żłobku i Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki.