10 listopada 2019

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00. Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek. Msza św. za zmarłych z wypominek dzisiaj o godz. 20:00.
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W poniedziałek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości.
Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych żołnierzy zostanie odprawiona o godz. 12.00.
Po Mszy św. w Auli św. Franciszka odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem św. Grzegorza, które będzie również wspomnieniem, zmarłej 1 listopada, śp. kapitan Krystyny Koczy. Serdecznie zapraszamy. W poniedziałek KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

We wtorek przypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

W środę, 13 listopada, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W środę o godz. 19.00 w Auli św. Franciszka rozpoczynamy cykl dziesięciu wykładów z Teologii Dogmatycznej. Wykłady odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się przez Internet. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotkach oraz w bieżącym Głosie św. Ludwika i na stronie internetowej parafii.

W piątek imieniny zakonne obchodzi o. Dydak Rycyk. Msza św. w jego intencji o godz. 18.30 w bazylice.

W przyszłą niedzielę, w naszej archidiecezji, obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Na mszy św. o godz. 11.00 wystąpi chór bazylikowy św. Grzegorza.
Kazania, w przyszłą niedzielę, wygłosi ks. Tadeusz Czakański. O godz. 17.30, ks. Tadeusz, zaprasza wszystkich SINGLI na spotkanie w Kawiarence Parafialnej.
PRZYSZŁA NIEDZIELA TO TAKŻE ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

Zapraszamy do udziału w Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w dzień i w nocy. Proponujemy wybrać dowolny dzień i godzinę na osobiste spotkanie z żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Zdecydowanych prosimy o wypełnienie deklaracji, które są dostępne w kaplicach adoracyjnych i złożenie ich na furcie.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie inwestycji związanej z odnowieniem drzwi bazyliki. Tak jak zapowiadaliśmy, kolekta na ten cel zostanie zebrana w bazylice w niedzielę 17 listopada br. Za wszelkie złożone już ofiary w kopertach
i przelewy serdecznie dziękujemy.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2020 roku obchodzić będą Złoty Jubileusz małżeństwa, prosimy aby do połowy grudnia zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa. Prosimy również, aby 25. rocznica ślubu była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, dla tych którzy w pierwszym półroczu 2020 roku obchodzą jubileusz i 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z drugiego półrocza. Również prosimy o zapisywanie się na furcie do połowy grudnia tego roku.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz przy furcie i w punkcie Radia Maryja.