Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

10 maj 2020

W tym tygodniu przypada:
o W środę WSPOMNIENIE NMP Z FATIMY I DZIEŃ FATIMSKI. Ze względu na panującą sytuację, porządek będzie następujący: o godz. 9.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących, o godz. 12.00 Msza św. intencji dzieci i uczestników Dnia Fatimskiego oraz o godz. 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po każdej z tych Mszy św. zostanie odmówiona Litania Loretańska.

o W czwartek ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA.

o W sobotę ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, z racji na 16-ty dzień miesiąca.

o W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II w 100 rocznicę urodzin papieża.

W poniedziałek, 11 maja, ojciec proboszcz Alan, obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Ze względu na trwającą pandemię, jubilat będzie przeżywał ten dzień we wspólnocie zakonnej. O. Alan prosi wszystkich parafian o dar modlitwy w jego intencji, z nadzieją, że w późniejszym czasie, będzie mógł przeżywać swój jubileusz także z parafianami.

Ksiądz arcybiskup Wiktor utrzymuje w mocy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
Zachęcamy do korzystania z transmisji Mszy św. oraz nabożeństw w Telewizji, w Radiu i w Internecie. Z bazyliki transmitujemy co niedzielę Mszę św. o godz. 12.30.
Na dzień dzisiejszy w bazylice, we Mszy św., może uczestniczyć maksymalnie 115 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób oraz zasłaniania ust i nosa. Usilnie zaleca się przyjmowanie komunii świętej na rękę. Znak pokoju przekazujmy przez skinienie głowy.
Niestety, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nadal nie ma okazji do tradycyjnie przeżywanej spowiedzi.

Odprawiamy dodatkowo w niedzielę Msze św. recytowane o godz. 15.00 i 17.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa przez całą dobę – odbywa się w tzw. kaplicy fatimskiej
z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

LITANIĘ LORETAŃSKĄ, w miejsce nabożeństwa majowego, odmawiamy w bazylice w tygodniu po Mszach świętych o godz. 9.00, 12.00 i 18.30 a w niedzielę po Mszy o 12.30.
Nadal nie ma Mszy św. i nabożeństw odprawianych przy Grocie Lourdzkiej na Kalwarii. Intencje przejęte na 10.30 przy grocie jest odprawiane w bazylice o godz. 11.00.

Z tyłu bazyliki można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy za złożone ofiary w bazylice oraz wpłacane na konta parafialne i klasztorne, co pozwala nam zadbać o bieżące utrzymanie bazyliki i klasztoru. W każdą niedzielę o 12:30 odprawiamy Mszę świętą w intencji wszystkich darczyńców. Bardzo dziękujemy za nadsyłane Intencje mszalne, które odprawiamy na bieżąco.

Bezpośrednio po błogosławieństwie odśpiewamy wspólnie suplikacje, prosząc o ustanie pandemii oraz
o potrzebny deszcz. W tych samych intencjach codziennie o 20:30 odmawiajmy różaniec. Przypomnieniem
i zachętą do wspólnej modlitwy jest głos dzwonów bazylikowych codziennie o godz. 20.15.
WSZYSTKIM, ŻYCZYMY PO FRANCISZKAŃSKU POKOJU I DOBRA!