10 marca 2019

Dziś obchodzimy Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia abstynencji i danie
świadectwa przez swój wpis do Parafialnej Księgi Abstynencji, która znajduje się na stoliku obok
relikwii św. Jana Pawła II.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice dziś o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli ma charakter jałmużny postnej.

Dzisiaj, Mszą św. o godz. 20.00, rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE środowiska akademickiego, które poprowadzi o. Klaudiusz Michalski z Krakowa. Zapraszamy studentów, absolwentów i wykładowców od dziś do środy o godz. 20.00.

W ramach praktyk wielkopostnych zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię” – mówi Pan Jezus. Zachęcamy również do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W środę, 13 marca, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna;
w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Rozważania poprowadzą małżeństwa z Domowego Kościoła. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.
Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyska
ODPUST ZUPEŁNY.

W sobotę przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki.
ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” powołane przez Konferencję Episkopatu Polski wspiera działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka przed Bazyliką na ten cel.

Na przełomie czerwca i lipca parafia organizuje pielgrzymkę do WŁOCH. Szczegółowy program znajduje się
w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika. Prosimy o pilną rezerwację miejsc Zapisy na furcie klasztornej.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.