11 – 12 – 2016

Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana NIEDZIELĄ RADOŚCI (Gaudete). Zapraszamy na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00.
Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Kijowskiej, numery: 47, 49, 51, 53, 55.

Trwa budowa żłóbka. Przypominamy, że Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane są w krypcie.
RORATY dla dzieci odprawiane są od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30.  Dorosłych zapraszamy na RORATY w poniedziałek o godz. 21.00.

FODA zaprasza  studentów na roraty do kościoła akademickiego we wtorek rano o godz. 6.30 oraz na koncert Inkubatora Artystycznego Deus Artifex „Roraty Jazzowe” w środę w Kościele Akademickim godz. o 20.00. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 19.00.

We wtorek, 13 grudnia, przypada Dzień Fatimski. Porządek jest następujący: o godz. 9.00 modlitwa różańcowa –  w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych  i cierpiących. Następnie w krypcie o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego oraz Ojczyzny z okazji 35 rocznicy wybuchu Stanu Wojennego i modlitwa różańcowa. Wieczorem w Bazylice o 18.00 nabożeństwo różańcowe i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Przedświąteczny obchód chorych naszych parafian w tym tygodniu: w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W piątek Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji wszystkich ubogich, potrzebujących pomocy oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla powstającego ośrodka pomocy charytatywnej z kuchnią dla ubogich przy naszej parafii. W czasie Mszy możemy wesprzeć jałmużną parafialną świetlicę dla dzieci. Zapraszamy wszystkich którzy korzystają z pomocy charytatywnej w naszej parafii oraz Zespół Charytatywny. W piątek, 16 grudnia, przypada 35 rocznica pacyfikacji KWK Wujek i śmierci dziewięciu górników. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża na Brynowie a następnie Apel przy Trzech Krzyżach obok kopalni.
W piątek zapraszamy również na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00 w bazylice.

Krąg Biblijny, to uczenie się rozpoznawania oblicza Boga w Jego Słowie. Zapraszamy w piątek na kolejne spotkanie kręgu biblijnego w krypcie bazyliki o godz. 19.30. Szczegóły na plakatach. Krąg biblijny jest również stałą formą formacji świeckich lektorów i kantorów w naszej parafii.

KATECHEZA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Dotyczy również przygotowania do chrztów, których udzielać będziemy 26. grudnia.

W czasie Adwentu pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu. Prosimy również
o trwałe produkty żywnościowe oraz słodycze dla dzieci do naszego banku żywności. Osoby, które posiadają nieprzydatne im lekarstwa, ale z terminem ważności, mogą je oddać dla biednych na furcie klasztornej.
Na furcie i w kiosku można również zaopatrywać się w opłatki wigilijne.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
– w czwartek od. 16.00: ulica: Kijowska nr 73, 95 i 97.
– w piątek od. 16.00: ulice: Łanowa, Majakowskiego, Heweliusza, Wybickiego i Ogrodowa.
– w sobotę od 14.00: ulice: Szojdy, Zielona i Wyzwolenia.
– w niedzielę od. 14.00: Osiedle Książęce i Osiedle Franciszkańskie.

Na furcie są do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 29 grudnia o godz. 19.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata. Cena biletów od 40 do 80 zł.

Głos św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki oraz na furcie, w kiosku
i w punkcie Radia Maryja.