Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

11-17.09.2016 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – Nr 42/2016

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.
DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

Osoby adorujące Najświętszy Sakrament oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy dzisiaj na spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 17.30.

Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką. W tym numerze jest wyjątkowo dużo informacji z życia parafii i nie tylko oraz zdjęcia m.in. ze ŚDM w parafii i odpustu.

—————————————————————————————————————————————————-

W poniedziałek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

We wtorek obchodzimyDZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy wiernych już w poniedziałek, 12 września: o godz. 18:00 na nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Prosimy mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

We wtorek 13 lipca: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa – w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore, niepełnosprawne, którym trudno zejść do krypty; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

w środę – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Zapraszamy na Uroczystość Poświecenia Nowego Krzyża w Lasach Pniewnickich w 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza polowa oraz wmurowany akt posadzenia Lasu Dębowego przez uczestników programu Erasmus jako żywego pomnika ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku. Uroczystość zakończy się żołnierskim poczęstunkiem. Na miejsce odbywającej się uroczystości można dojść pieszo od ul. Śląskiej lub Owsianej albo dojechać rowerem.

W środę po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie DK.

W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej.

W III piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w intencji biednych
i potrzebujących Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy możemy wesprzeć jałmużną parafialną świetlicę dla dzieci.

Również w piątek zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

W sobotę przypada święto STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA z Asyżu.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Liturgicznej Służby Ołtarza w Panewnikach. Na tę Mszę św. zapraszamy oprócz ministrantów także młodzież naszej parafii w tym wolontariuszy ŚDM. Po Mszy św. odbędzie się agapa w ogrodzie obok Domu Parafialnego.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 19 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Wczesna Komunia odbędzie po dwóch latach formacji w 2018 r.

Również, 19 września, odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 18.30 w Domu P.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do: Pragi, Bratysławy i Budapesztu – na szlakach chrześcijaństwa Europy w terminie od 6 do 9 października. Można się jeszcze zapisać na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Szczegóły program obu pielgrzymek znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapisy na furcie.

Prasa katolicka m.in. Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dostępna jest również z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.