11 czerwiec 2017

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ w bazylice o godz. 16.00.
Dzień skupienia dla narzeczonych dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

Zgodnie z Dekretem ks. abpa Wiktora Skworca, w sprawie wyborów do rad duszpasterskich w parafiach archidiecezji katowickiej, informujemy, że do 10 czerwca zostało zgłoszonych 16 kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej kadencji 2017-2022. Pełna informacja o kandydatach znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędą się w przyszłą niedzielę. Głosowanie możliwe będzie po Mszach Świętych. Wybierzemy 8 osób. Każdy pełnoletni parafianin ma prawo oddać głos na dwóch kandydatów z listy.

We wtorek przypada ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY oraz DZIEŃ FATIMSKI.
Zapraszamy wiernych już w poniedziałek 12 czerwca: o godz. 18:00 na nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
We wtorek 13 czerwca: o godz. 9:00 modlitwa i spowiedź w bazylice osób chorych i niepełnosprawnych;
o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.
Z okazji Święta św. Antoniego będzie poświęcenie chleba i lilii. Można przynieść lilie zaś chleby św. Antoniego będą przygotowane w kościele. Po każdej Mszy św. będzie uczczenie relikwii Świętego Antoniego.

W czwartek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W czasie trwania procesji będą odprawiane Msze św. recytowane w Bazylice o godz. 10:00 i 11:00.
a) O godz. 9:00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna do ołtarza polowego na Kalwarii, gdzie zostanie odprawiona Suma Świąteczna. Po Mszy wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Franciszkańską, Piotrowicką, Książęcą, Kijowską oraz Panewnicką. Zakończenie na placu przed klasztorem Sióstr Służebniczek.
b) Prosimy Parafian, nie tylko na trasie procesyjnej, o udekorowanie domów i okien. Prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i śląskich oraz młodzież, poczty sztandarowe, siostry zakonne, grupy parafialne oraz wszystkich wiernych do złożenia publicznego świadectwa wiary wobec Najświętszego Sakramentu.
c) W Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Placu Klasztornym.
d) Prosimy aby zgłosiły się dziewczynki i chłopcy w wieku szkolnym, którzy pójdą w procesji Bożego Ciała
w strojach śląskich. Spotkanie i przymiarka strojów w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 obok kancelarii parafialnej.
Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. a także dzieci komunijne z tamtego roku. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o 17.00 przed bazyliką.
Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przyniesienie na furtę klasztorną płatków kwiatowych do sypania dla dzieci.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi Br. Fortunat Cepa. Msza św. w jego intencji o 9.30 na Kalwarii.

W piątek 16-sty dzień miesiąca o godz. 21.00 zapraszamy na modlitwę APELU JASNOGÓRSKIEGO ze św. Janem Pawłem II, którą poprowadzi młodzież oazowa.
Również w piątek zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego do krypty bazyliki. Będziemy rozważać Słowo Boże z najbliższej niedzieli. Rozpoczynamy cichą adoracją Najświętszego Sakramentu o 19.30.

W sobotę przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, patrona dzieł miłosierdzia.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W dniach od 18 do 25 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuję „Modlitwę za Parafię”. Spacerując wokół wybranych miejsc, pragniemy te miejsca i ludzi omadlać w ciszy i oddawać Bogu. Wszystkich chętnych do włączenia się w tę modlitwę, prosimy o zgłoszenie udziału na furcie klasztornej wybierając miejsce, dzień i godzinę modlitwy.