Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

11 listopada 2018

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w intencji OJCZYZNY dziś o godz. 16.00 z okazji SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

We wtorek, 13 listopada, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa –  tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza we wtorek o 19.30 w krypcie na Mszę z uwielbieniem oraz konferencję na temat: „Ducha Świętego wyznaje Kościół jako Pana i Ożywiciela”, która wpisuje się w duchowe przygotowanie do 40 rocznicy wezwania św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Święty i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

W środę o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Szczegółowy program całorocznego przygotowania znajduje się w październikowym numerze Głosu św. Ludwika.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi o. Dydak Rycyk. Msza św. w jego intencji o godz. 18.30 w bazylice.

Zapraszamy wszystkich adorujących oraz pragnących przystąpić do adoracji Najświętszego Sakramentu na VII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji najświętszego Sakramentu w Parafiach w dniach od 16 do 18 listopada. Forum rozpocznie się w najbliższy piątek o godz.18 30 Mszą św. w bazylice sprawowaną przez ks. arcybiskupa Wiktora Skworca. Szczegółowy program znajduje się w gablotkach i wraz zaproszeniami rozdawany jest przed bazyliką. Udział w Forum jest bezpłatny.

Podczas Mszy św. o 18.30 Ksiądz Arcybiskup poświeci nową monstrancję przeznaczoną dla Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą wykonał w Gdańsku pan Mariusz Drapikowski.

Po Mszy św. odbędzie się wspólna godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą Apelu Jasnogórskiego za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z racji na szesnasty dzień miesiąca.

W ramach Forum, Teatr KEFAS, zaprasza na przedstawienia pt. „NAJŚWIĘTSZY” w sobotę o godz. 18.00 w Auli Domu Parafialnego.. Spektakl opowiada o cudach dokonujących się dzięki adoracji Najświętszego Sakramentu.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra