11 marca 2018

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w Bazylice dziś o godz. 15:30.

DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.

Przed bazyliką zbierane są dzisiaj pieniądze na zorganizowanie spektaklu XII Misterium Męki Pańskiej – Kalwaria Śląska, który odbędzie się w bazylice w piątek i w sobotę przed Niedzielą Palmową. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego dzieła.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

Od poniedziałku do piątku, odbywać się będą REKOLEKCJE DLA DZIECI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, wg programu podanego w szkołach i w Głosie św. Ludwika.

We wtorek, 13 marca, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna;
w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących
; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa –  tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Drogę Krzyżową na Kalwarii we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

W piątek przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.

O godz. 21.00 zapraszamy na  APEL JASNOGÓRSKI ze św.  Janem Pawłem II.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30.
Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00.  Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.

Duszpasterstwo Osób Stanu Wolnego zaprasza na Drogę Krzyżową na Kalwarii w sobotę o godz. 15.00.

W przyszłą niedzielę KOŁO ROBÓTEK RĘCZNYCH urządza na korytarzu przy furcie przedświąteczny kiermasz swoich wyrobów. Zebrane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie Parafialnej Świetlicy dla dzieci.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej, jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki na potrzeby parafialnego „Banku Żywności”.

ŚWIECE – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do MEDJUGORIE w terminie od 23 czerwca do 4 lipca br.. Bliższe informacje
w gablotkach a zapisy na FURCIE.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na Kalwarii. Polecamy bieżący nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.