11 października 2020

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Z okazji XX DNIA PAPIESKIEGO młodzież naszej parafii zbiera dziś przed kościołem datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy w ten sposób budować żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszym pokoleniu poprzez materialne wsparcie zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

We WTOREK, 13 października, przypada DIEŃ FATIMSKI, wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice, w kaplicy pod chórem, osoby chore
i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i po Mszy św. modlitwa różańcowa – tajemnice chwalebne; o 17:45 nabożeństwo różańcowe – część bolesna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W środę, 14 października, przypada wspomnienie bł. Alana z Flandrii. W tym dniu ojciec proboszcz zaprasza na Mszę św. imieninową w swojej intencji o godz. 18.30 w bazylice.
W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej – Święto Nauczycieli – również o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.
Z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice. O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W sobotę wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Ignacy Winiarski OFM, magister barci kleryków. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 6.45 w bazylice.
DZIEŃ SKUPIENIA, dla rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. rozpocznie się
w sobotę o godz. 9.30 w Domu Parafialnym. Zapraszamy również rodziców dzieci, które już przystąpiły do wczesnej Komunii św.

W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty, Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA z okazji patronalnego święta zostanie odprawiona w bazylice o godz. 11.00.

Zapraszamy chętnych Parafian do tworzenia BAZYLIKOWEJ SCHOLI LITURGICZNEJ. Próby odbywają się w środę po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek, 26 października, o godz. 19.30 w Kawiarence.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie dostępny jest bieżący numer Głosu św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego. Prosimy
o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Wobec wzrostu liczby zakażonych usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby samotne,
w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy mogą zwrócić się o pomoc do parafii.