12 lipca 2020

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy: 12 524,86 złotych, 5 euro i 500 forintów na POMOC POWODZIANOM.
W imieniu poszkodowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W PONIEDZIAŁEK, 13 lipca, przypada DZIEŃ FATIMSKI wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W środę wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła,
W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
W sobotę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Msza św. imieninowa w intencji o. Fryderyka Grześka w sobotę o godz. 7.30 w bazylice.

W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA.
Nasza bazylika została poświęcona 112 lat temu, 19 lipca 1908 r. Poświęcenia dokonał kardynał JERZY KOPP Z WROCŁAWIA.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie
w dzień i w nocy przez cały tydzień.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne z tyłu bazyliki i przy furcie. Prosimy o pomoc w ich rozprowadzeniu.

Prowincjalne, multimedialne MUZEUM MISYJNE w Panewnikach, które mieści się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze, zaprasza do zwiedzania w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 18:00 oraz poprzez rezerwacje na stronie internetowej: muzeum.panewniki.pl

Przypominamy i zachęcamy wszystkich do spełnienia dzisiaj obywatelskiego obowiązku
poprzez udział w wyborach prezydenckich.

WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY „SZCZĘŚĆ BOŻE” NA CAŁĄ NIEDZIELĘ I NADCHODZĄCY TYDZIEŃ.