12 listopada 2017

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziś pomagamy chrześcijanom prześladowanym za wiarę na Bliskim Wschodzie.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

W poniedziałek, 13 listopada, przypada Dzień Fatimski. Porządek jest następujący: o godz. 9.00 modlitwa różańcowa – w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących
; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18.00 nabożeństwo różańcowe i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W poniedziałek, we wtorek i w środę odbędą się spotkania formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Spotkania są w Auli św. Franciszka o godz. 18.00 według ustalonego porządku. Program przygotowania z podziałem na grupy znajduje się w październikowym numerze Głosu św. Ludwika.

W środę imieniny zakonne obchodzi o. Dydak Rycyk. Msza św. w jego intencji o godz. 18.30 w bazylice.

W czwartek zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00. W tym dniu o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i zapisanych w księdze intencji wystawionej przy relikwiach krwi papieża w bazylice.

W związku z dużym zainteresowaniem filmem „Teraz i w godzinę śmierci” organizujemy drugi pokaz filmu w sobotę o godz. 14.00 w Auli św. Franciszka.

Przyszła niedziela, w naszej archidiecezji, obchodzona jest jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji, podczas Mszy św. o godz. 11.00 śpiewać będzie Liturgiczna Schola Bazylikowa.

Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w przyszłą niedzielę.

Na furcie są już dostępne ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły oraz OPŁATKI.

Franciszkański Zakon Świeckich, 18 listopada, organizuje pielgrzymkę do KALISZA. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy odbywają się na furcie.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma jest dostępny z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Ołtarz Światło Pojednania i Pokoju, będzie w naszej bazylice do wtorku. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy o pokój na świecie. W środę ołtarz zostanie przewieziony do Gdańska a następnie do sanktuarium w KIBEHO w Rwandzie.

Caritas Polska wraz „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje Koncert charytatywny zatytułowany „Z powodu Mojego Imienia” z udziałem Piotra Rubika. Koncert odbędzie się w SPODKU  w piątek 24 listopada o godz. 20.00.Cegiełki-bilety na ten koncert, w cenie 35 zł są do nabycia na furcie. Ofiara – cegiełka wynosi 35 zł.

Zapraszamy na spotkanie Mężczyzn św. Józefa u Sióstr Służebniczek! Wspólnota Mężczyzn św. Józefa  jest  częścią  międzynarodowego ruchu mężczyzn, pragnących rozwijać swoje życie duchowe poprzez służbę innym, trwanie w Bożej mocy i odkrywanie radości życia według Bożego planu na wzór św. Józefa. Mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie inaugurujące powstanie nowej grupy w dekanacie Panewniki. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada 2017 r. o godzinie 19.15 w Kaplicy NSPJ w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek w Panewnikach, ul. Panewnicka 63.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!