12 Luty 2017

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE w Bazylice o godz. 16:00.

Pragniemy dzisiaj włączyć się w ogólnopolską akcję pomocy Rodzina-Rodzinie. Dziękujemy za złożone ofiary przed bazyliką jako pomoc dla trzech rodzin w Aleppo w Syrii. Są to najbliżsi krewni rodziny, którą opiekuje się nasza parafia. Dziękujemy również za ofiary, które wpływają na konto parafii na ten sam cel.

W poniedziałek, 13 lutego, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9:00 modlitwa różańcowa – i okazja do spowiedzi w bazylice; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe
i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich szczególnie zachęcamy to udziału w tych nabożeństwach.

W wtorek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA, MNICHA i METODEGO, BISKUPA – PATRONÓW EUROPY.

Rodzina Radia Maryja zaprasza w każdą środę o godz. 16.00 na nabożeństwo różańcowe w kaplicy MB Fatimskiej.

W czwartek przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W piątek, wspólnota lektorów  i kantorów świeckich, zaprasza na kolejne spotkanie Kręgu biblijnego, na którym będzie rozważane Słowo Boże. Spotkanie rozpoczyna się o 19:30 w krypcie Bazyliki cichą adoracją Najśw. Sakramentu.

KATECHEZA dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Zapraszamy na BEZALKOHOLOWĄ ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, w sobotę 25 lutego o godz. 20:00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym z udziałem kapeli góralskiej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotkach
a zapisy w Kawiarence Parafialnej.

ŚWIETLICA PARAFIALNA organizuje wycieczkę dla dzieci do Warszawy i okolic w terminie od 29 kwietnia do 3 maja br.. Szczegółowe informacje i zapisy są w świetlicy, w Domu Parafialnym, która funkcjonuje w tygodniu od godz. 14.00 do 19.00. Zgłoszenia przyjmuje, s. Paula, do końca marca.

Wszyscy na pewno słyszeli o tzw. SMOGU i o konsekwencjach jego występowania. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym z Urzędnikami Miasta Katowice na temat możliwości uzyskania dofinansowania do zmiany systemu ogrzewania budynków oraz montażu urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Spotkanie organizowane jest przez Urząd Miasta Katowice i oprócz pracowników Urzędu, będą w nim uczestniczyć Strażnicy Miejscy, Kominiarze oraz przedstawiciele firmy ciepłowniczej działającej na terenie naszej dzielnicy.
Na spotkaniu  zaprezentowane zostaną również informacje o zanieczyszczeniu powietrza i aktualnych działaniach związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie miasta Katowice, kontrolach spalania odpadów w paleniskach domowych, konieczności zapewnienia wentylacji w mieszkaniach i obowiązku utrzymania we właściwym stanie przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tym spotkaniu.

Lutowy numer Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja. W kiosku i na furcie można zakupić nowo wyprodukowany film pt.: „PANEWNICKO BETLYJKA”.