12 maja 2019

Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Jest to szczególny dzień modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

Przez cały tydzień zachęcamy do intensywnej modlitwy o powołania do służby Bożej.

Zapraszamy wiernych, nie tylko dzieci wczesno komunijne, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji za powołanych i o nowe powołania.

Nabożeństwo dla dzieci komunijnych i ich rodzin dziś o godz. 15:00 w bazylice.

Wiernych zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE w bazylice o godz. 16.00.
DZIŚ PRZED BAZYLIKĄ ROZPROWADZANY JEST MAJOWY NUMER „GŁOSU ŚW. LUDWIKA”.

Teatr Ewangelizacyjny KEFAS, zaprasza dzisiaj o godz. 19.30 do Auli św. Franciszka na spektakl pt. NAJŚWIĘTSZY.

Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00. Jeśli pogoda na to pozwoli nabożeństwa i Msza św.
o 18.30, będą odprawiane przy Grocie na Kalwarii. O tym będzie przypominała tablica informacyjna przed furtą.

Dzieci komunijne przeżywają „BIAŁY TYDZIEŃ” i uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie majowym w bazylice od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zakończenie w sobotę na Mszy św. o godz. 9.00.

W poniedziałek, 13 maja, przypada DZIEŃ FATIMSKI wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

We wtorek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MACIEJ, APOSTOŁA.
W czwartek przypada ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, prezbitera i męczennika – patrona Polski. W czwartek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odprawimy Rocznicę Pierwszej Komunii św.
a o godz. 11.00 Rocznicę Wczesnej Komunii.

W przyszłą niedzielę Ks. Arcybiskup zaprasza pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa (5,10,15 i następne), na wspólne Świętowanie Jubileuszu w Katedrze Chrystusa Króla o godz.12.00.

Zapraszamy osoby stanu wolnego powyżej 30 roku życia na KATOLICKĄ SZYBKĄ RANDKĘ, 20 maja. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej FODY.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek 20 maja o g. 19:30 w sali św. Klary w Domu Paraf.

Na furcie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową MĘŻCZYZN do PIEKAR ŚLĄSKICH, na niedzielę 26. maja.
Do 15 maja przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech w terminie od 24 czerwca do 2 lipca oraz zgłoszenia dzieci i młodzieży na wyjazd wakacyjny do Bośni, Hercegowiny i Chorwacji w terminie od 3-14 lipca. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii
i w gablotkach. Informacja i zapisy na Furcie.
Gość Niedzielny oraz bieżący nr Głosu św. Ludwika i inne, są dostępne z tyłu bazyliki.