12 sierpnia 2018

Kontynuujemy NOWENNĘ PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI, które odbędą się od 16-23 września br.. Na koniec każdej Mszy św. prosimy o błogosławieństwo dla Misji parafialnych i odnowę życia religijnego w naszej wspólnocie.

Zapraszamy dziś na RÓŻANIEC FATIMSKI o godz. 16.00 w Bazylice.

Trwa miesiąc sierpień, który w Kościele uznany jest jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

W poniedziałek, 13 sierpnia, DZIEŃ FATIMSKI. Początek o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna;
w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego
i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

We wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii. W tym dniu, swoje imieniny zakonne obchodzi o. Maksymilian Brylowski. Msza się w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.

W środę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, patronki naszej bazyliki i parafii oraz prowincji zakonnej.
Msze św. wg porządku niedzielnego.
O godz. 7.30 zapraszamy na GODZINKI, ku czci Matki Bożej.
O godz. 15:00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży
a zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI przy GROCIE ok. 15:45.
Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święci
będziemy podczas każdej Mszy św.
Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa.
Podczas Mszy św. o g., 11.00 Chór Św. Grzegorza, po przerwie wakacyjnej, zainauguruje swoją działalność.

W piątek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.

W sobotę – wspomnienie bł. siostry Sancji Szymkowiak, serafitki. Po każdej Mszy św. można uczcić jej relikwie.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Za tydzień przypada pielgrzymkA kobiet i DZIEWCZĄT do Piekar Śl. Zapisy przyjmujemy na Furcie Klasztornej, do czwartku włącznie. Wyjazd z Pl. Klasztornego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00. Zakończenie pielgrzymki około godz. 17.00 przy Grocie w Panewnikach. Pątniczki prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty przed wyjazdem
w naszej parafii.
Na furcie przyjmujemy również zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 23 listopada br.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz wakacyjny numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.