14 kwietnia 2019

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w Bazylice dziś o godz. 15:30.
DROGA KRZYŻOWA dla studentów o godz. 17:00. Początek przy I Stacji na Kalwarii.

Ks. abp Wiktor Skworc, zaprasza dzisiaj młodzież naszej archidiecezji na 34. Światowy Dzień Młodzieży do katedry Chrystusa Króla na Eucharystię o godz. 14.00.

Z cyklu Muzyka w Bazylice, odbędzie się dziś o godz. 17.30 koncert: „STABAT MATER” BATTISTY PERGOLESIEGO w wykonaniu młodych artystów. Koncert organizuje katowicka SILESIA – szczegóły na plakatach.

Zapraszamy do licznego udziału w liturgii WIELKIEGO TYGODNIA.
Szczegółowy program Świętego Truduum Paschalnego, znajduje się w Bazylikowym Informatorze Paschalnym, który wystawiony jest na stolikach z tyłu bazyliki oraz w krypcie i przy furcie. Program Triduum znajduje się również
w gablotkach oraz w kwietniowym numerze Głosu św. Ludwika i na stronie internetowej parafii, dlatego nie czytamy go w ramach ogłoszeń.

Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej w poniedziałek o godz. 18.30.

We wtorek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

OKAZJA DO SPOWIEDZI W WIELKIM TYGODNIU: od poniedziałku do środy w godz. 6:00-12:30 i 15:00-19:30.
Wielki Czwartek od 6:00 do 18:00 oraz po zakończeniu Mszy Wieczerzy Pańskiej.
Wielki Piątek od 6:00 do 17:00 i od 19:00 do 21:00; Wielka Sobota od 6:00 do 19:00.

PODCZAS CEREMONII NIE SPOWIADAMY ZE WZGLĘDU NA UCZESTNICTWO KAPŁANÓW W LITURGII.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tzw. DRODZE KRZYŻOWEJ MĘŻCZYZN w Wielki Piątek o godz. 20.00,
z kazaniem przy VII stacji, które wygłosi ks. bp Marek Szkudło. Prosimy o zabranie ze sobą pochodni i świec.

Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, zbierane podczas adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu i Chrześcijan w Ziemi Świętej.

W Wielką sobotę, o godz. 7.00 odprawimy w bazylice tzw. Ciemną Jutrznię wraz z Liturgiczną Godziną Czytań.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu odbywać się będzie od Wielkiego Czwartku wieczora w Ciemnicy oraz od Wielkiego Piątku wieczora w Bożym Grobie aż do liturgii Wigilii Paschalnej.

KAWIARENKA oraz KANCELARIA PARAFIALNA będą nieczynne od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w tym czasie przez furtę klasztorną.

W przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi br. Konrad Zastawny. Msza św. w jego intencji o godz. 11.00.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY o godz. 12.30 Msza św. w int. małżonków naszej parafii, którzy w pierwszym półroczu tego roku obchodzą Srebrny Jubileusz Małżeństwa i zgłosili się do wspólnej celebracji.

Bardzo prosimy o zakup ŚWIEC – PASCHALIKÓW WIELKANOCNYCH, które można stawia
na stół wielkanocny oraz używa
podczas obchodów Triduum Paschalnego. Ofiary przeznaczone są na działalność charytatywną parafii oraz archidiecezji. Świece są dostępne na furcie, w kiosku i w punkcie Radia Maryja.

Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do RZYMU, NEPI i ASYŻU oraz innych sanktuariów we Włoszech
w terminie od 24 czerwca do 2 lipca br. Bliższe informacje w gablotkach a zapisy na FURCIE.
Przyjmujemy również zgłoszenia dzieci i młodzieży na wyjazd wakacyjny do Bośni, Hercegowiny i Chorwacji w terminie od 3-14 lipca. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z o. Radomirem lub o. Proboszczem. Program jest dostępny na stronie Internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń przy furcie.

Gość Niedzielny oraz kwietniowy nr Głosu św. Ludwika są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie. Polecamy również nasz modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej i inne materiały.