6 października 2019

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które rozpoczynają się dziś o godz. 20.00 i trwać będą do 9. października w bazylice o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o Magnus Kula z Panewnik.

Przed bazyliką rozprowadzany jest dzisiaj październikowy numer Głosu św. Ludwika. W tym numerze znajdują się ważne informacje o grupach parafialnych, całoroczny program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św., skład zespołu duszpasterskiego i katechetycznego, dyżurujący ojcowie w kancelarii oraz inne ważne informacje
i artykuły.

We wtorek, Odnowa w Duchu Św. naszej parafii, zaprasza na Eucharystię, adorację i modlitwę uwielbienia na godz. 19:30 do krypty bazyliki. Tematem przewodnim modlitewnego czuwania będzie Liturgia Eucharystyczna.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

Z racji na przypadający XIX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”, w przyszłą niedzielę, przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

W przyszłą niedzielę przypada DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w bazylice o godz. 15.45 oraz na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących o godz. 16.30, która zakończy się modlitwą w intencji chorych
i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W tym dniu nie będzie procesji maryjnej z figurą na Pl. Klasztornym.

Zapraszamy dzieci, uczniów szkół podstawowych na zajęcia do ŚWIETLICY PARAFIALNEJ. Świetlica, prowadzona przez siostry franciszkanki, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Oferujemy pomoc w nauce, gry i zabawy, organizacje czasu wolnego.

Chór bazylikowy im. św., Grzegorza rozpoczął kolejny sezon muzyczny. Chętnych parafian, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty serdecznie zapraszamy. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 i w środy o godz. 17.30.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpast. odbędzie się w poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 w Kawiarence.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.