13 sierpnia 2017

Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o godz. 16.00. Po nabożeństwie, Msza św. o 16.30 w intencji wszystkich chorych i cierpiących.

Trwa miesiąc sierpień, który w Kościele uznany został jako czas trzeźwości i abstynencji. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest księga trzeźwości, do której można wpisywać swoje zobowiązania.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

We wtorek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, patronki naszej bazyliki i parafii oraz prowincji zakonnej. Msze św. wg porządku niedzielnego. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył o. Roland Jabłoński OFM, dziękując za 25-lecie kapłaństwa. O godz. 15:00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży a zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI przy GROCIE ok. 15:45. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święcić będziemy podczas każdej Mszy św. Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa.

W czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, KAPŁANA, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
W piątek – wspomnienie bł. siostry Sancji Szymkowiak, serafitki. Po każdej Mszy św. możliwość uczczenia jej relikwii.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Za tydzień przypada pielgrzymkA kobiet i DZIEWCZĄT do Piekar Śl. Zapisy przyjmujemy na Furcie Klasztornej, do czwartku włącznie. Wyjazd z Pl. Klasztornego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00. Zakończenie pielgrzymki około godz. 17.00 przy Grocie w Panewnikach. Pątniczki prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty przed wyjazdem
w naszej parafii.

Prasa katolicka m.in. wakacyjny nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny jest do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie
w Kiosku oraz w punkcie Radia Maryja.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.