13 września 2020

Dzisiaj przypada DZIEŃ FATIMSKI: zapraszamy o godz. 16:00 na nabożeństwo różańcowe i o godz. 16:30 na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących

DZISIAJ, ukazał się WRZEŚNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA. Znajdziemy w nim szczegółowy program przygotowania do wczesnej i pierwszej Komunii św., przedstawiamy zespół duszpasterski i katechetyczny oraz wiele ważnych informacji z życia i działalności naszej parafii, m.in. problem ciągłego zanieczyszczania Kalwarii i niewłaściwego z niej korzystania.

W poniedziałek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie Drogi Krzyżowej.

We wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej.

W środę, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

W czwartek obchodzimy ŚWIĘTO STYGMATÓW ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU.

W piątek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, patrona Polski i młodzieży.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci w niedziele o godz. 9:30.

Informujemy, że najbliższe posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 21. września
o godz. 19.30 w Kawiarence Domu Parafialnego.

W poniedziałek i wtorek 21 i 22 września odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców DZIECI KOMUNIJNYCH, klas III, z podziałem na szkoły i klasy. Szczegółowe informacje, dzieci otrzymają w szkole. Cały program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św. znajduje się w bieżącym numerze Głosu.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 28 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice, którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania, w dniu 3 maja każdego roku.

Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Głosu św. Ludwika, prosimy o pomoc w jego rozprowadzeniu. Polecamy również bieżący numer Gościa Niedzielnego.