14 lipca 2019 r.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

W poniedziałek św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła,
We wtorek NMP z Góry Karmel.
W czwartek św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

W poniedziałek imieniny zakonne obchodzi o. Bonawentura Krzemień. Msza św. w jego intencji o 18.30 w bazylice.

W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA. Nasza bazylika została poświęcona 111 lat temu, 19 lipca 1908 r. Poświęcenia dokonał kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia.

W czwartek, 25 lipca, przypada WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA, PATRONA KIEROWCÓW. W związku z tym
w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.

GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY są dostępne z tyłu bazyliki.
Wakacyjny numer Głosu Ludwika ukaże się w niedzielę, 4 sierpnia.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.