14 marca 2021

Zapraszamy na GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15:30.

Zachęcamy wiernych do podejmowania raz w tygodniu godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się w kaplicy adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

We wtorek przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II – modlić się będziemy o ustanie pandemii oraz w intencji wszystkich chorych i zmarłych zarażonych korona wirusem.

KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA zapraszamy we wtorek na spotkanie formacyjne o godz. 19.15 w bazylice.

W piątek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Z racji na trwający rok jubileuszowy, bazylika jest szczególnym miejscem z możliwością zyskania odpustu zupełnego z tej okazji. Zachęcamy również do nawiedzania krypty bazyliki, gdzie znajduje się ołtarz św. Józefa. Każdego 19 dnia miesiąca i w każdą środę odmawiając dowolną, prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć św. Józefa, możemy zyskać odpust zupełny.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można również zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

Dary żywności – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki. ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI WIELKANOCNE, są do nabycia na Furcie, w kiosku oraz w Biurze Radia Maryja. Środki ze sprzedaży przeznaczone są na dzieła charytatywne diecezji i parafii.
Informujemy, że w dniach 19 i 20 marca w sklepach LIDL na ul. Ligockiej i Panewnickiej zostaną wystawione kosze, gdzie będzie można składać żywność, która zostanie przekazana ubogim i potrzebującym naszej parafii. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.

Na stolikach z tyłu bazyliki znajdują się ulotki zachęcające do przekazania 1% na Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny,