14 października 2018

Z okazji XVIII DNIA PAPIESKIEGO młodzież naszej parafii zbiera dziś przed kościołem datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Możemy w ten sposób budować żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszym pokoleniu poprzez materialne wsparcie zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

We wtorek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska.
Z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II
w intencjach zapisanych w księdze intencji wystawionej przy Relikwiach Krwi w bazylice.
O godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II. W tym dniu przeżywamy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

W środę imieniny zakonne obchodzi o. Ignacy Winiarski OFM, wikariusz, katecheta i duszpasterz młodzieży. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.

W czwartek ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY. Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA z okazji patronalnego święta zostanie odprawiona w bazylice o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się TYDZIEŃ MISYJNY, czas szczególnej modlitwy i wrażliwości na sprawy misyjne Kościoła. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na misje. W bazylice niedzielę misyjną będziemy przeżywali 28 października.
O. Kapistran Gogola, kapelan w szpitalu klinicznym, swoje imieniny zakonne będzie obchodził w przyszłą niedzielę. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 8.00.

Informujemy wiernych, że w tym miesiącu obchód chorych będzie wyjątkowo o tydzień wcześniej, czyli 17-18-19 października. Obchód rozpoczynamy od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych na furcie klasztornej.

Nasza parafia jest organizatorem VII KRAJOWEGO FORUM WIECZYSTEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W PARAFIACH w dniach 16-17-18 listopada tego roku.
Będziemy gościć delegacje adorujących z całej Polski. Zwyczajem tego wydarzenia jest udzielenie noclegu gościom
w rodzinach parafii organizującej forum. „Nie zapominajcie o gościnności. Przecież dzięki niej niektórzy, nawet się nie domyślając, ugościli aniołów”. Słowami z listu do Hebrajczyków zwracamy się z prośbą do naszych parafian
o zgłaszanie się rodzin, które mogą przyjąć gości na dwie noce. Zapisy na furcie klasztornej.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!