14 stycznia 2018

Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pamiętajmy w modlitwie on tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Wraz z ks. bpem Adamem Wodarczykiem zapraszamy wszystkie KOBIETY I DZIEWCZĘTA dzisiaj na Adorację Stanową przy żłóbku o godz. 15.00. Pragniemy wraz z kobietami prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Mszą św. o godz. 20.00, pod przewodnictwem ks. bpa Adama, rozpocznie się Adoracja ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO. Zapraszamy studentów i profesorów oraz pracowników Wyższych Uczelni.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Małej, Nizinnej, Braci Wieczorków i Radomskiej.

Od wtorku c.d. KOLĘDY:

we wtorek od godz. 16.00:                    – ul. Książęca, Brygadzistów, Przodowników, Strzałowa, Kombajnistów.
w środę od godz. 16.00:                        – ul. Chodkiewicza, Cieszyńska, Kazimierza Wielkiego, Rogosza, Ustrońska,

Rybacka, Smoleńska, Zamiejska, Ludowa, Stolarska, Kokociniec.

w czwartek od godz. 16.00:                  – ul. Łanowa, Majakowskiego, Heweliusza, Wybickiego, Ogrodowa.
w piątek od godz. 16.00:                       – ul. Szojdy, Zielona, Wyzwolenia.
w sobotę od godz. 14.00:                     – ul. Kijowska 47, 49, 51, 53, 55.
w przyszłą niedzielę od 14.00                – ul. Kijowska 73, 95, 97.

We wtorek, 16 dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

Od czwartku rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, który będzie trwał do 25 stycznia.
W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana będzie w ramach Mszy św. wieczornej.

W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17.00.

W piątek imieniny zakonne obchodzi o. Mariusz Otachel. O godz. 18.30 Msza św. w intencji solenizanta.

W sobotę Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się w bazylice XVI PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA.

W przyszłą niedzielę Chór Bazylikowy Św. Grzegorza zaprasza na KONCERT KOLĘDOWY o godz. 17.30.

„GRUPA 33”, czyli wspólnota osób żyjących w stanie wolnym – panien i kawalerów, zaprasza na comiesięczne spotkania. Najbliższe spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o 17.30. Miejsce zbiórki – przy furcie o godz. 17.20.

AKCJA ODDAWANI KRWI odbędzie się w przyszłą niedzielę, na Pl. Klasztornym w godz. od 9.30 do 15.00.

ZAPRASZAMY NA ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU w tym tygodniu:

W czwartek:     – od godz. 14.30 PRZEDSZKOLA – PRZEGLĄD KOLĘD.

W piątek           – o godz. 18.30 PANNY i KAWALEROWIE – osoby żyjące w stanie wolnym (25-60 lat)

W sobotę:

– od godz. 10.00 MINISTRANCI, KANDYDACI DO BIERZMOWANIE – MŁODZIEŻ. Mszy św. o godz. 10.30 – przewodniczy ks. bp Marek Szkudło.

– o godz. 12.00 APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI. Mszy św. przewodniczy ks. Grzegorz Górnik.

– o godz. 15.00 ADORACJA CHÓRÓW i ORKIESTR ŚLĄSKICH, przewodniczy ks. bp Marka Szkudło.

W przyszłą niedzielę:

– o godz.. 15.00 ADORACJA MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW, przewodniczy ks. abp Wiktor Skworc.

– o godz. 16.30 ADORACJA, osób które pielgrzymowały do Ziemi św. oraz Przyjaciół Misji Franciszkańskich.

Zapraszamy do nawiedzania żłóbka w bazylice i uczestniczenia w adoracjach stanowych oraz do odwiedzania ruchomej szopki i żywej stajenki w ogrodzie klasztornym.

Prasa katolicka: Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne dostępna jest z tyłu bazyliki.