15-22.07.2018

Rozpoczynamy dzisiaj NOWENNĘ PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI, które odbędą się we wrześniu. Przez dziewięć niedziel, na koniec każdej Mszy św. prosić będziemy o błogosławieństwo dla Misji parafialnych i odnowę życia religijnego w naszej wspólnocie.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Dziękujemy OJCOM NEOPREZBITEROM za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św., przy stopniu komunijnym, można przyjąć błogosławieństwo prymicyjne.

W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.

W środę wspominamy św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Fryderyk Grzesiek. Msza św. imieninowa w bazylice o godz. 18.30.

W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA. Nasza bazylika została poświęcona 110 lat temu, 19 lipca 1908 r. Poświęcenia dokonał kardynał Jerzy Kopp z Wrocławia.

W środę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym
w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:

poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00

wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Na furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymki parafialne:

• 8 września, wspólnota Żywego Różańca zaprasza do Zakopanego. W programie nawiedzenie sanktuariów na Krzeptówkach i Olczy, zwiedzanie starego Zakopanego.
  • 16-23 listopada do Ziemi Świętej, zapisy na furcie.

„GOŚĆ W DOM, BÓG W DOM” – bardzo prosimy parafian o przyjęcie dzieci z Białorusi w swoim domu na nocleg
w dniach od 16-26 sierpnia bez obowiązku zajmowania się nimi w ciągu dnia. Zgłoszenia rodzin przyjmujemy na furcie.

Wakacyjny numer Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny, dostępne są z tyłu bazyliki oraz na furcie i w biurze Radia Maryja.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.