15 grudnia 2019

Dziś trzecia niedziela Adwentu, zwana NIEDZIELĄ RADOŚCI (Gaudete)

Zapraszamy dziś na NIESZPORY ADWENTOWE o godz. 16.00

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ulicy: Uroczej – bloki nr 5, 6, 7, 7a i 9, oraz ul. Twarda
i Panewnicka od ul. Partyzantów do SP nr 9 (w tym dom przy ul. Zamiejskiej 5a).

Młodzież oazowa zaprasza dziś na kiermasz świąteczny na rzecz potrzebujących. Na korytarzu przy furcie od godz. 8:00 można nabyć m.in: ciasto, własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, świece Caritas i siano na Wigilijny stół.

LITURGICZNA SCHOLA GAUDETE działająca przy FODZIE zaprasza dziś na koncert po Mszy św. o godz. 20.00.

Od poniedziałku od godz. 10.00 kontynuujemy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

W poniedziałek, trzecie RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00 zakończone modlitwą Apelu Jasnogórskiego ze św. Janem Pawłem II z racji na 16-sty dzień miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Roraty dla dzieci będą odprawiane w tym tygodniu wg następującego porządku:
w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30; w czwartek, w piątek i w sobotę rano o godz. 6.30;

Przedświąteczny obchód chorych naszych parafian w tym tygodniu: w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W piątek, podczas Mszy roratnej o godz. 6.30 ,Harcerze przyniosą do bazyliki OGIEŃ BETLEJEMSKI. Wierni, którzy zechcą zabra
ogień do swoich domów, proszeni są o przyniesienie odpowiednich lampionów. Ogień będzie dostępny przy ołtarzu św. Franciszka.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu od godz. 16.00:
w czwartek: przy ul. Panewnickiej od Szkoły Podst. Nr 9 do bazyliki, ulice: Zamiejska (bez nr. 5a), Górzycka,
Bojanowskiego, Nad Strumieniem i Rzeczna.
w piątek: ulica Panewnicka od bazyliki do dworca.
Ciąg dalszy odwiedzin duszpasterskich po świętach od 27 grudnia.

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

W piątek od 6:00 do 13:00 i od 15:00 do 19:00
W sobotę, w niedzielę i w poniedziałek od 6:00 do 20:00
We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia od 6:00 do 16:00

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte na innych. Świece i opłatki można nabywać w kiosku i na furcie – dzisiaj również podczas kiermaszu.

Na furcie są jeszcze do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 28 grudnia
o godzinie 18.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata.

Zapraszamy młodzież i studentów na REKOLEKCJE NARCIARSKIE, które odbędą się w terminie od 20 do 25 stycznia w Zakopanem. Szczegóły na plakatach a zapisy przy furcie klasztornej.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.