15 listopada 2020

Z okazji przeżywanej dzisiaj Niedzieli Muzyki Liturgicznej w naszej archidiecezji zachęcamy wiernych do angażowania się w śpiew podczas liturgii oraz do korzystania ze śpiewników, które są w ławkach. Organistom oraz Wszystkim Wspólnotom Śpiewaczym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w liturgię.
Dzisiaj przypada ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH oraz ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW ZA PRZEŚLADOWANY KOŚCIÓŁ – modlimy się za chrześcijan w Centralnej Republice Afryki, gdzie pracują współbracia z naszej prowincji m.in. biskup, o. Zbigniew Kusy.
Przed kościołem można złożyć ofiarę na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00.
Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek.

Zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową za naszych zmarłych o godz. 18:00 w Bazylice. O godz.18:30
w poniedziałek, środę i piątek są odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki są odczytywane 15 minut przed nabożeństwami za zmarłych.
WYPOMINKI za zmarłych, wypisane na kartkach wraz z ofiarą, można wrzucać do specjalnie wyznaczonej skarbony w środkowej nawie bazyliki lub składać na furcie klasztornej.

W poniedziałek zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00. W tym dniu o godz. 12.00 odprawiana jest Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i zapisanych w księdze intencji wystawionej przy relikwiach krwi papieża w bazylice.

W sobotę wspomnienie OFIAROWANIA NMP oraz ŚW. TARSYCJUSZA, patrona ministrantów. Zapraszamy wiernych do udziału w ŁAŃCUCHU ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DOOKOŁA ŚWIATA. W sobotę, 21 listopada, o godz. 17 00 nasza parafia zjednoczy się z całym światem na uwielbieniu Boga
w 1141 miejscach na sześciu kontynentach. Przewodnie słowa: „Przyjdźcie, błogosławieni Ojca mojego ” niech będą zachętą do udziału w ogólnoświatowej modlitwie, pokrzepieniem i umocnieniem w wierze w trudnym czasie epidemii
i niepokojów w naszym kraju.

W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KROLA WSZECHŚWIATA.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2021 roku obchodzić będą Złoty Jubileusz małżeństwa, prosimy, aby do połowy grudnia zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również
z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.
Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwrócić się o pomoc do parafii.

Bardzo prosimy o zachowywanie wszystkich zasad dotyczących bezpieczeństwa: stosowny dystans osób, zasłanianie ust i nosa tak podczas nabożeństw jak i korzystając z sakramentu pokuty i pojednania.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz przy furcie i w punkcie Radia Maryja. Ze względu na trudną sytuację prosimy o pomoc w rozprowadzeniu naszego miesięcznika, by mogły się zwrócić koszty wydruku.

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!

Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.