15 marzec 2020

W związku z decyzją władz państwowych i kościelnych informujemy, że:

1. Bazylika pozostaje otwarta do osobistej modlitwy przez cały dzień. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest kontynuowana przez całą dobę.
  2. Msze święte będą odprawiane według naszego stałego harmonogramu, ale prosimy
    o POZOSTANIE W DOMACH, by umożliwić bezpieczne uczestnictwo osobom, które zamówiły intencję choć i te zachęcamy do pozostania w domu. Zachęcamy do skorzystania z transmisji Mszy św. w Telewizji i Radiu oraz Komunii duchowej.
  3. Odwołane są wszystkie nabożeństwa i spotkania wspólnot i grup parafialnych oraz Msze św. szkolne i spotkania przygotowujące do I Komunii św.
  4. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby samotne, w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać pomocy mogą zwrócić się telefonicznie do parafii.
  5. Codziennie o 20.30 zgodnie z prośbą Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego nasza wspólnota zakonna będzie odmawiać różaniec (bez udziału wiernych) w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, o zatrzymanie epidemii a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy o włączenie się do tej modlitwy o tej samej porze w swoich rodzinach.

Do odczytania przed Komunią św.

Komunia święta będzie udzielana na rękę zgodnie z zaleceniami Episkopatu (pouczyć wiernych jak to należy zrobić poprawnie).
Prosimy podchodzić procesyjnie.