15 STYCZNIA 2017

Dzisiaj kończymy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie oraz za wszelkie ofiary przy tej okazji złożone na potrzeby naszego klasztoru i parafii.

Wraz z ks. Abpem Wiktorem zapraszamy wszystkiego KOBIETY I DZIEWCZĘTA dzisiaj na Adorację Stanową przy żłóbku o godz. 15.00. Pragniemy wraz z kobietami prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin.

O godz. 17.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chór Bazylikowego św. Grzegorza, który rozpoczął świętowanie jubileuszu 75-lecia.

Z uwagi na ferie zimowe KANCELARIA PARAFIALNA urzęduje w tym tygodniu według porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

W poniedziałek, 16 dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II o godz. 21.00.

Od środy rozpoczyna się TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, który będzie trwał do 25 stycznia.
W Bazylice modlitwa w tej intencji odprawiana będzie w ramach Mszy św. wieczornej.

W czwartek imieniny zakonne obchodzi o. Mariusz Otachel. O godz. 18.30 Msza św. w intencji solenizanta.

W sobotę Mszą św. o godz. 18.30 rozpocznie się w bazylice już XII PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzieci naszej parafii zapraszamy na ferie zimowe w Świetlicy Domu Parafialnego w dniach od 16 do 20 stycznia
w godz. 9.00 do 15.00. Dzieci zgłaszamy na furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę odbędzie dodatkowa zbiórka przed kościołem przeznaczona na ogrzewanie bazyliki.

NAJBLIŻSZE ADORACJE STANOWE:

• W czwartek o 18.00 zapraszamy LEKARZY i FARMACEUTÓW, o godz. 18.30 Msza św.
  • W sobotę od godz. 11.00 ADORACJA APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI. O godz. 12.00 Msza św.
  • Również w sobotę o godz. 15.00 ADORACJA CHÓRÓW i ORKIESTR ŚLĄSKICH pod przewodnictwem ks. bpa Adama Wodarczyka
  • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 ADORACJA MĘŻCZYZN i MŁODZIEŃCÓW pod przewodnictwem ks. bpa Adama Wodarczyka

Okres Bożonarodzeniowy w Panewnikach pragniemy zakończyć Koncertami Kolęd i Pastorałek w wykonaniu: Chóru Bazylikowego, Józefa Skrzeka z Haliną Frąckowiak i Góralami oraz Zespołu Carrantuohill wraz z Chórem AF Music. Koncerty odbędą się kolejno 30, 31 stycznia i 1 lutego. Podczas koncertów będzie można zakupić nowo zrealizowany film DVD o budowie żłóbka w Panewnikach.

Caritas Polska prowadzi akcję pomocy rodzinom w Aleppo w Syrii. Jako parafia przyjęliśmy u siebie jedną rodzinę i pragniemy pomóc ich najbliższym krewnym, którzy pozostali w Aleppo. W najbliższym czasie będzie ogłoszona zbiórka przed kościołem na ten cel. Można również wpłacać na konto parafii pieniądze dla tej rodziny. O szczegółach można przeczytać we wstępie styczniowego numeru Głosu św. Ludwika.