16 czerwca 2019

Dziś obchodzimy UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ. Kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO ku czci NSPJ dzisiaj w bazylice o godz. 16.00.

Z racji na szesnasty dzień miesiąca, zapraszamy o godz. 21.00 na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiamy w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę o godz. 16:00.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.

We wtorek o godz. 18.00 przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA z udziałem ks. bpa Adama WODARCZYKA. W tym dniu, nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, będzie wyjątkowo po Mszy św. o godz. 12.00.
Kandydatów wraz ze świadkami zapraszamy we wtorek do bazyliki już o godz. 17.30.
W poniedziałek będzie okazja do spowiedzi przed bierzmowaniem od godz. 16.00 do 18.00.

W czwartek obchodzimy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W czasie trwania procesji będą odprawiane Msze św. recytowane w Bazylice o godz. 10:00 i 11:00.
a) O godz. 9:00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna do ołtarza polowego na Kalwarii, gdzie zostanie odprawiona Suma Świąteczna. Po Mszy wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Franciszkańską, Grunwaldzką, Koszalińską, Słupską, Poleską, Bronisławy i Panewnicką na Plac Klasztorny.
b) Prosimy Parafian, nie tylko na trasie procesyjnej, o udekorowanie domów i okien. Prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji. Zapraszamy dzieci, młodzież, poczty sztandarowe, siostry zakonne, grupy parafialne oraz wszystkich wiernych do złożenia publicznego świadectwa wiary wobec Najświętszego Sakramentu.
c) W Oktawie Bożego Ciała po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej odbywać się będzie procesja eucharystyczna na Placu Klasztornym.
d) Prosimy aby zgłosiły się dziewczynki i chłopcy w wieku szkolnym, którzy pójdą w procesji Bożego Ciała
w strojach śląskich. Spotkanie i przymiarka strojów w poniedziałek od godz. 16.00 do 18.00 obok kancelarii parafialnej.
Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przyjęły I Komunię Św. a także dzieci komunijne z tamtego roku. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o godz.16.30 przed bazyliką.
Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przyniesienie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji.

Zapraszamy wiernych do udziału  w adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach Łańcucha Adoracji Najświętszego Sakramentu Dookoła Świata. W sobotę, 22 czerwca, od godz.17 00 do 18 00 chcemy połączyć się w bazylice z całym światem w modlitwie w intencji głodnych fizycznie i duchowo. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w wielu miejscach świata jest duchowym przygotowaniem do światowego Kongresu Eucharystycznego w 2020 roku na Węgrzech. Szczególnymi uczestnikami Łańcucha Adoracji w bazylice będą osoby bezdomne, które dotkliwie doświadczają głodu fizycznego i duchowego. Po adoracji zapraszamy osoby bezdomne na spotkanie i poczęstunek do Domu Parafialnego.

CZERWCOWY NR GŁOSU ŚW. LUDWIKA oraz Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.